Panie, które uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości narządów ruchu, świetnie wiedzą, jak taka przypadłość może utrudnić powszednie życie. Ból przy poruszaniu się w niektórych przypadkach jest tak wielki, że nie wystarczają już maści lub pigułki przeciwbólowe kupowane w aptece. Co więcej, te bardziej poważne choroby wymagają leczenia operacyjnego. Taki los staje się udziałem także osób w kwiecie wieku – wystarczy przewrócić się na oblodzonym trotuarze i nieszczęście gotowe.

link

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decydujemy się na zapisanie się na wizytę do lekarza i już wpisujemy w internet frazę ortopeda Kraków, to musimy jednocześnie pamiętać, że czekają nas też wizyty u doktorów innych specjalizacji. Aby móc kompleksowo leczyć nawet tak popularne zwichnięcia, potrzebna jest współpraca między lekarzami. Prześledźmy zatem drogę, jaką musi przebyć pacjent, który cierpi na uciążliwy ból kolana.

O frazie ortopeda Kraków już wspomnieliśmy, zatem już w tej chwili jesteśmy w stanie przekroczyć próg gabinetu, do którego wcześniej telefonowaliśmy. Dalsze leczenie jest uzależnione od przeprowadzonego wywiadu i wyników badania. Najczęściej jesteśmy kierowani do następnego specjalisty, a ściślej do radiologa. Badanie (badania scyntygraficzne) rentgenowskie pozwala uwidocznić szereg zmian niewidocznych gołym okiem. Dzięki takiemu zabiegowi nasz ortopeda może postawić właściwą diagnozę i dobrać najlepszą formę leczenia.

Jedną z ewentualnych form leczenia jest leczenie farmakologiczne. Jednakże nie zawsze jest ono owocne. W wielu przypadkach nasze nadgarstki trafiają do gipsu lub są czasowo unieruchamiane. Kiedy i tak szeroko zakrojone działania okazują się nieskuteczne, wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa czeka nas np. operacja kolana. A gdy trzeba zagwarantować stabilność tej części kończyny, to dodatkowo nasz ortopeda zasugeruje zabieg znany lekarzom jako operacja więzadła krzyżowego.

Kiedy leczenie szpitalne, a często i to farmakologiczne, się skończy, nadchodzi czas na rehabilitację. W niektórych przypadkach na własną rękę podejmowana próba usamodzielniania się nie przynosi jakichkolwiek rezultatów. Nic dziwnego w tym, że wiele osób wyjeżdża do szpitali rehabilitacyjnych, aby tam dochodzić do pełni sił. Takie działania są szczególnie istotne dla sportowców – fachowa pomoc fizjoterapeuty jest tutaj niezwykle wskazana.


Author

admin