Okulary dodać mogą powagi. Odpowiednio dopasowane potrafią zmienić ogólny wizerunek noszącej je osoby i sprawić, że zacznie wyglądać bardziej elegancko. Z kolei źle dobrane oprawki nie tylko deformują wygląd twarzy, lecz sprawiają, że wygląda się starzej, a niekiedy nawet śmiesznie.

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zapomnieć o wizerunku i skupić się na pozostałych aspektach związanych z poprawieniem wzroku, na sam przód wysuwają się różnego typu ograniczenia i niedogodności które wynikają z używania wszelkiego typu produktów medycznych korygujących jakimiś sposobami wady wzroku.

Okulary mogą ograniczać możliwość aktywnego uprawiania niektórych sportów, powodują także refleksy od odbijanych promieni słonecznych. Dodatkowo po dłuższym czasie noszenia mogą się pojawić czasami uciążliwe rany na uszach. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy osoba, która je nosi ma dużą lub nietypową wadę wzroku, jaką koryguje się grubymi szkłami. Rzecz jasna osoba która nosi okulary powinna także pilnować się aby się nie stłukły, gdy zostaną ściągnięte.

Alternatywą dla okularów są coraz popularniejsze wśród wielu ludzi szkła kontaktowe. Dzięki nim osoba mająca wadę wzroku nie będzie już tak bardzo ograniczana z aktywnością fizyczną, może z powodzeniem zajmować się większością

Osoba w okularach

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com

sportów. Jednak i soczewki posiadają swoje wady. W zależności od odmiany używanych szkieł należy duże znaczenie przywiązywać do ich systematycznego czyszczenia i nawilżania. Soczewki będą się zużywać po pewnym czasie, zatem pojawia się konieczność ich wymiany, co będzie się wiązać z dodatkowymi wydatkami, poza stałymi wydatkami na środki do czyszczenia.

Wrażliwi pacjenci mogą odczuwać podrażnienie spojówek, utyskiwać na nadmierną suchość oczu lub zaburzenia widzenia. Tak więc nie wszyscy mogą nosić soczewki. Jeśli więc nie chce się chodzić w okularach, a oczy krople do oczu nie przyzwyczajają się do szkieł kontaktowych, to ratunkiem może być korekcja wzroku (np. tutaj: korekcja wzroku, Lexum). Zabieg ten jest przeprowadzany przy pomocy specjalnego lasera, ma za zadanie całkowitą lub częściową eliminację wady wzroku i w dużej części przypadków może na stałe poprawić jakość wzroku. Warto rozważyć tę coraz popularniejszą technikę, która od pewnego czasu zdobywa wielu entuzjastów (korekcja wzroku w klinice).

Author

admin