Każdy właściciel sklepu musi kupić kasę fiskalną, która jest przeznaczona do prowadzenia ewidencji, pozwalającej mu orientować się w stanie artykułów w magazynach i na półkach. Dla Urzędów Skarbowych są to z kolei dane o operacjach handlowych realizowanych przez określoną osobę, z jakich później określony podatnik musi się precyzyjnie rozliczać. Z takich urządzeń zwalnia się wyłącznie ludzi, których zyski nie przekraczają dwudziestu tysięcy zł w przeciągu roku.

kasa fiskalna w sklepie

Poza sposobnością stałej kontroli zgodności asortymentu, kasy fiskalne rawicz umożliwiają wydruki paragonów, które należy przekazać klientom jako dowód ich kupna. Z takim paragonem można wymienić bądź oddać artykuł, który okaże się wadliwy albo z innych względów im nie podpasuje. W kasach tworzy się elektroniczna wersja paragonu, toteż sprzedawca nie musi go już drukować dla siebie. Nie niepokoi się przy tym, iż go zgubi albo wyrzuci, ponieważ jest zapisany w pamięci urządzenia. Dobrze jest dodać, iż czytelność paragonów z czasem maleje i nawet po roku może się okazać, że druk (serwis drukarek zielona góra) zupełnie wyblakł. Kopie paragonów trzeba przechowywać przez 5 lat, zatem zapisując je na karcie pamięci jesteś pewny, iż są bezpieczne i nie zostaną uszkodzone. Poza tym kasy fiskalne są o wiele tańsze niż drukarki fiskalne, a tak samo dobrze spisują się oraz realizują swoją funkcję. Mogą współpracować z innymi urządzeniami, na przykład z komputerem lub wagą elektroniczną, ale należy brać pod uwagę, że mogą jednocześnie obsługiwać tylko dwa sprzęty. Dlaczego? Mają 2 porty i więcej urządzeń nie da się do nich przyłączyć. Należy jeszcze dodać, że odróżnia się kasy mobilne oraz stacjonarne. Walorem kas mobilnych jest możliwość ich transportowania w każde miejsce, co przydaje się, jeśli musimy na przykład dojechać do klienta. Są proste w obsłudze oraz umożliwiają szybko wykonać niezbędne czynności. Kasy stacjonarne zaś przeznaczone są do sklepów albo innych działalności, gdzie nie ma potrzeby korzystania z nich na zewnątrz. Są większe, lecz także nie sprawiają problemów w obsłudze.

Teraz już wiesz czym charakteryzują się oraz jakie są zalety kas fiskalnych. Wybierz model właściwy do swoich wymagań, a z pewnością będziesz zadowolony i nieraz skorzystasz z możliwości, jakie daje, choćby z elektronicznej kopii paragonów.


Author

admin