Wiele osób myśli, co wybrać, co będzie bardziej właściwe billboard czy telebim? Rzeczywiście na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jedno, ale i drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady.

sieć telebimów

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
Billboard to nośnik reklamy, jaki posiada znaczne rozmiary, najczęściej natomiast występuje w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy są najczęściej podświetlane, aby były widoczne, gdyż już jest ciemno. Rozmiary są różne, mamy więc format europejski, jak i citylighty o większych rozmiarach, jakie znajdują się na wiatach przystanków a także latarniach. Większe billboardy spotykane są w metrze, a największe o rozmiarach od pięćdziesięciu do trzystu metrów kwadratowych definiujemy jako megaboardy i spotykane są najczęściej w dużych miastach.
Telebim, a także sieć telebimów to bardzo istotny nośnik reklamy (czytaj Ranking pozycjonowania stron) w formie wizyjnego ekranu, który jest zbudowany z diod LED. Najbardziej znaczącą przewagą nad dużym ekranem plazmowym jest dobrze widoczny obraz, pomimo dosyć dużego nasłonecznienia, a jednocześnie wyrazistość, jaka jest wywołana przez większą jakość powierzchni telebimu – sprawdź.

telebim wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com

Taki ekran możemy montować na zewnątrz, jak reklama outdoorowa, jak i wewnątrz, czyli reklama indoor. Chociaż telebim to nośnik droższy niż billboard, to jednakże warto go wybrać. Ale by był jak najbardziej efektywny trzeba pamiętać o jednej, najbardziej istotnej rzeczy, co oznacza lokalizację. Wielu specjalistów twierdzi, iż najbardziej odpowiednia lokalizacja telebimu to w sumie gwarantowany sukces reklamowy. Takie nośniki bardzo korzystnie powinniśmy lokalizować w miejscach, gdzie potencjalny klient spojrzy na ekran.

Najlepszymi lokalizacjami są miejsca wzdłuż dróg przelotowych, jakie odznaczają się wielkim ruchem kołowym. Dobre są też okolice większych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Jak chodzi o lokalizację to najbardziej istotnych jest parę czynników. Obowiązkowe jest, żeby zatrzymać przy naszej reklamie ewentualnego klienta, po to aby ujrzał ekran, gdy jest nasz przekaz. Miejsce powinno być dobrane tak, aby uwaga odbiorcy była skupiona jak najbardziej, by nic go nie rozpraszało. Są najlepsze miejsca, jakie gwarantują sukces, na pewno jak telebim Wrocław zapewnia bardzo skuteczną promocję.

Author

admin