Branża kosmetyczna bez wątpienia jest jedną z największych gałęzi gospodarki ogólnoświatowej. W naszym kraju pachnidła kojarzą się z jednej strony z luksusem z drugiej – jeszcze w niedalekiej przeszłości – prawie tylko z kobietami. W głowach dzisiejszych 30 latków czasem jeszcze pojawia się przeświadczenie że szykownemu dżentelmenowi wystarczy umyć się szarym mydłem. Nie wiadomo czy będzie to dla męskiego odbiorcy dobra czy zła wiadomość, niech to rozstrzygnie osobiście ale czasy gdy szykowny facet mógł blisko drogerii przespacerować się z wyniosłością mędrca minęły.

Nie by od razu biec spod sklepu z ustrojstwami elektronicznymi pod perfumerię, niemniej jednak dobrze od czasu do czasu zorientować się w trendach. Zobacz również: Kosmetyki Valmont Banalny wybór który mieli nasi ojczulkowie już jest nie obowiązujący.

Kosmetyki do ciała

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny mężczyzna podobnie jak jego małżonka ma spory wybór jeżeli idzie o kosmetyki od modnych marek światowych przez klasyczne dobrze znane polskie firmy, które nawiasem mówiąc są coraz bardziej popularne za granicą. Rzecz jasna prawdziwymi potentatami na owym rynku są Francuzi. Od zawżdy są synonimem wdzięku i dobrego smaku.

Jeśli przeglądasz ten tekst to oznacza, że opisywana problematyka Cię interesuje – po przejściu do wpisu odnajdziesz zbliżone, tak samo ciekawe informacje.

Możemy naturalnie debatować nad tym czy ta czy taż inna firma jest lepsza czy gorsza. Nie ulega jednakże dyskusji, że francuskie kosmetyki są synonimem jakości. Tak ja uniwersalnie wiadomo, iż niemieckie wozy są oszczędne i trwałe, tak francuskie perfumy są najlepszej próby. To potomkowie Moliera ustanawiają trendy. Nie inaczej jest z produktami francuskiej firmy Clarins. Jak gros firm z branży zapachowej zrazu jej wyroby kierowane były do pań. W dawnym świecie bowiem to panie najczęściej były adresatami mody i wszystkiego co się z nią wiązało. Przemiany kulturowe ostaniach czterdziestu lat uczyniły coś w typie rewolty. To co niegdyś było nie do pomyślenia obecnie jest jak najbardziej aprobowane. Autor:

Stąd w firmach podobnych jak Clarins linie zapachowe męskie dorównują wielkością i rozmaitością produktom dla kobiet. Nie jest obecnie już niczym zadziwiającym iż oferowane są na przykład męskie kosmetyki które w swoim składzie mają ekstrakty z planktonu czy wodę ze źródeł termalnych. Taką bowiem linią wyrobów jest Biotherm Homme.

Author

admin