Są miejsca w Polsce rzadko zwiedzane przez wędrowców. Na terenie gminy Bełchatów znajduje się dużo intrygujących obiektów zabytkowych. Należą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone ogrodami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz mnogie, z zasady zniszczone i współcześnie już nieużytkowane nekropolie ewangelickie. Entuzjastom przeszłości powinno się polecić właściwie dziewicze, przez co także sporadycznie zwiedzane rumowiska dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące pozostałość najstarszej zachowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami wystają w dalszym ciągu, rzadkie już obecnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na terenie Dobiecina, osady graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uchowały się szczątki sporego składu pałacowego, na które składają się oficyna, budynki gospodarcze, duży spichlerz, pozostałości parku, również ozdobna brama z częściowo zachowanym ogrodzeniem. Miłośnikom aktywnego odpoczynku polecić trzeba odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest również porządnie rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – Laura. Ośrodek kreuje świetne warunki do rozwoju wszelakich postaci rekreacji, w tym różnorodnych odmian turystyki czynnej i sportów wodnych.

Czy uważasz, że zamieszczone tutaj dane są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj treść, a znajdziesz w tamtym miejscu nie mniej istotne wiadomości, które zwrócą Twą uwagę.

Czas wolny jest możliwość spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i jachtach, jest tutaj też wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W rejonie osady Słok, niedaleko Bełchatowa powstał w latach siedemdziesiątych sztuczny zbiornik retencyjny o nawierzchni 75 hektarów.

LNad brzegiem zbiornika odnajduje się zespół wypoczynkowy. Jest możliwość w tamtym miejscu dodatkowo skorzystać z luksusowego hotelu, domków kempingowych, istnieją też pokoje Bełchatów. Tereny leśne obfite w grzyby, a również obecność sporych rodzajów ryb w zalewie, stanowią świetne warunki na wycieczki i grzybobrania. Romantyczne usytuowanie obszarów i odpowiedni system pobocznych dróg o niskim nasileniu ruchu pojazdów samochodowych to wspaniałe miejsce wypraw rowerowych zapewniających możność aktywnego i zdrowego odpoczynku. Sprawdź oceny:

Author

admin