W ostatnich miesiącach nadmierne krytykowanie UE jest bardzo rozpowszechnione. Jednak należy mieć na uwadze, że chociaż faktycznie Unia ma dużo wad, to jednak wcale nie jest powiedziane, iż pod każdym względem jest ona beznadziejna.

pole - rolnictwo

Autor: HintenRum
Źródło: http://www.flickr.com

Fakty są takie, iż UE dała Polakom bardzo dużo dobrego. Choć nie jestem może wielkim orędownikiem UE, to jestem w miarę obiektywny. Chciałbym na początku napisać nieco na temat plusów związanych z prowadzeniem firmy. W jaki sposób mikro przedsiębiorcy mają możliwość zarabiać na UE?

A chociażby godne zainteresowania są programy unijne dla małych firm jak na bgz – cechują się one tym, że jeśli umiejętnie wypełnimy wniosek, to w znacznym stopniu zwiększamy własne szanse na sukces. Szczególnie, iż w końcu w bardzo wielu przypadkach te pieniądze są ogromne – relatywnie. Kilka miesięcy temu mój kolega otworzył biznes – za unijne pieniądze.

Jeśli zainteresował Cię omawiany na tej stronie tekst, bez wahania przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje (http://studioprinter.pl/stojaki-pod-kostke-brukowa/) – one także są warte uwagi.

Na początku był zarejestrowany w UP jak bezrobotny, ponieważ wyłącznie bezrobotni mają okazję uzyskać taką pomoc. Takowe dotacje są OK, chociażby z tego powodu, iż po prostu pozwalają ludziom w Polsce gonić Niemcy i inne bogate państwa.

Naturalnie programy unijne wzbudzają spore kontrowersje, choćby z tego powodu, że przecież unijne pieniądze tak czy siak pochodzą z podatków, ale myślę, iż takowa pomoc ma dużo sensu. Chciałbym także odrobinę napisać o rolnictwie. Czy zdajesz sobie sprawę drogi rolniku, iż to właśnie dzięki funduszom UE wreszcie można o wiele lepiej poradzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa? Osobiście znam wielu rolników, którzy twierdzą, że programy unijne dla rolnictwa są czymś kapitalnym. Sądzę, iż umiejętnie rozdzielana pomoc unijna ma wiele sensu. Pewnie większość osób może się ze mną zgodzić (więcej informacji tutaj).

Trzeba jednakże mieć na uwadze, że w wielu przypadkach owe środki są przejadane. Ciężko sądzić, iż bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy jest pozytywnym zjawiskiem. Zwłaszcza, że przecież bardzo często pieniądze z UE są marnotrawione. A więc krótko podsumowując: Unia Europejska daje dużo Polakom, ale należy mieć na uwadze, że nie zawsze wiemy w jaki sposób spowodować, iż owe fundusze zostaną pomnożone. A przecież pragniemy, aby wreszcie Polska wykorzystała własne szanse.


Author

admin