Już od pewnego czasu słyszy się o nowiutkim portalu podatnika, który to utworzyło Ministerstwo Finansów. Nas jednak dzisiaj nie interesuje sam portal, lecz sam fakt zachęcania przez wspomniane ministerstwo person do wypełniania deklaracji PIT poprzez sieć internetową!
W środku sieci internetowej w trakcie szukania informacji o pit online, w łatwy sposób natrafimy na określenie: Ministerstwo Finansów, które to utworzyło projekt, przezywany e-Deklaracje.

Firma spedycyjna, która dba o środowisko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Bywa to projekt w całości realizowany poprzez owe ministerstwo, do którego to posiadamy dostęp przez ściągnięcie owego programiku na laptop, lub poprzez zalogowanie się dokładnie na napomknięty we wstępie portal podatkowy.

Zaintrygował Cię taki tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości zobaczysz również tutaj zewnętrzny dyrektor finansowy.

Ministerstwo Finansowe wręcz zachęca do korzystania z PIT-ów które są dostępne online, tłumacząc to oszczędzaniem czasu, bardziej niskimi kosztami złożenia deklaracji, czy też bezpieczeństwem przesyłanych informacji, nie wspominając o bardziej szybkim zwrocie nadpłaty i tak w dalszym ciągu.

Pieczątki, pieczątka
Jeżeli chodzi ogólnikowo o rozliczenie pitu przez internet to poza wspomnianymi wyżej korzyściami, istnieje jeszcze sam fakt dostania potwierdzenia zadeklarowania deklaracji bez opuszczania z domu, czy istotna dla wielu person ochranianie środowiska (wypełnianie deklaracji przez siec internetową powoduje, że nie potrzeba jej wersji papierowej, a więc nie trzeba ciąć lasków, by otrzymać papier).

Ważna jest także jeszcze pojedyncza cecha, czyli łatwość rozliczenia PIT-u, gdyż samiutki program pomoże naszym osobom w jego wypełnieniu kroczek po kroku, przy okazji tworząc za nasze osoby potrzebne obliczenia.

Author

admin