Do Krakowa często docieramy w celach turystycznych, ale coraz więcej osób przyjeżdża do tego niezwykle nastrojowego miasta również po to, by zrobić zakupy. A oferta handlowa Krakowa jest niezwykle różnorodna i powoduje, że można tutaj dostać wszystko, od odzieży używanej, po kosztowne kolekcje cenionych na całym świecie stylistów mody.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Już w momencie przybycia do Krakowa, staje przed nami sławetna Galeria Krakowska, połączona z Dworcem Głównym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy blisko 260 sklepów znanych firm oraz delikatesy. Możemy tutaj zrobić zakupy na przykład w sytuacji, kiedy czekamy na środek transportu, który będzie mieć duże opóźnienie.

Nie masz pewności, jeżeli chodzi o prezentowane zagadnienie? To odszukaj więcej (https://www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/magazynowanie/), a na pewno dowiesz się większą ilość informacji na prezentowany temat.

Jeżeli planujemy zakupy w Krakowie, możemy udać się również do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, albo Kraków Plaza. Jednak, kiedy jesteśmy w tym pięknym, pełnym skarbów przeszłości i kultury mieście, warto zaplanować bardziej wyjątkowe zakupy, takie, których nie zrobimy nigdzie indziej, nawet na ceneo.

Zakupy w Krakowie z pewnością warto rozpocząć od odwiedzenia słynnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj nietuzinkowe wyroby rękodzielnicze, fajne pamiątki i elementy tutejszego folkloru. Możemy wybierać wśród biżuterii z bursztynu, wyszywanych chust, pięknych rzeźb i dekorowanych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat i zakupy robi się tutaj wyjątkowo przyjemnie. Kolejnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą znajdziemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno repliki dzieł znanych malarzy z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet dzwonki wietrzne z Ceneo. Jeśli jesteśmy amatorami przedmiotów luksusowych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W nich znajduje się elegancki pasaż handlowy, proponujący kreacje od słynnych projektantów. To szansa na zdobycie niebanalnych kreacji na szczególne okazje. Jeżeli poszukujemy produktów spożywczych, na pewno warto wybrać się na Rynek Kleparski i na tamtejszym targowisku nabyć soczyste owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe.

Author

admin