Umowa o dzieło nie podlega oskładkowaniu, nie powinno się więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne czy społeczne. Aczkolwiek konieczne jest odprowadzanie od tego rodzaju umowy podatku.

Zysk, uzyskiwany na umowie o dzieło, jest opodatkowany na zasadach ogólnych, inaczej obowiązuje podatek od osób fizycznych. Jeżeli wiąże nas umowa o dzieło podatek zawsze winien być odprowadzany, niemniej jednak jego wielkość jest zależna od różnych elementów, w szczególności od wielkości wynagrodzenia i od konfiguracji stron. Powinno starannie zorientować się, jaki podatek trzeba odprowadzić od zawartej umowy o dzieło, aby później zdołać prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym. Przeczytaj więcej o podatek przy umowie o dzieło.

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się dzisiaj dużą popularnością. W większości wypadków odbywa się ona za sprawą Netu. Wiele ludzi ochoczo korzysta z ofert sklepów online, albowiem zakupy w Sieci są bezproblemowe, szybkie oraz bardzo komfortowe.

Obliczenia rachunkowe

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Rzecz jasna przedsiębiorcy winni poprawnie rozliczyć dochody zdobywane ze sprzedaży wysyłkowej, muszą również w odpowiednim czasie wystawiać faktury. Zgodnie z obecnymi przepisami podatkowymi, przedsiębiorca ma czas na wystawienie faktury i obieg faktur do 15go dnia miesiąca (po którym zapadła sprzedaż towarów albo świadczenie usług). Jeżeli chcesz przeczytać więcej sprawdź stronę cenabiznesu.pl/-przy-sprzedazy-wysylkowej-za-granice-wystaw-fakture.

Wóz jest konieczny zarówno w celach własnych, jak także w celach służbowych. W wielu przypadkach używa się swojego wozu zarówno do celów prywatnych, jak też firmowych. Od lipca 2015 roku przypuszczalne jest odliczenie vat od paliwa. Jeśli używamy wozu tylko do celów służbowych, przysługuje nam odliczenie w wielkości 100%. Jeżeli za to używamy wozu i do celów służbowych i do osobistych, wtedy zdołamy odliczyć 50% naliczonego VAT. Przed 1 lipca 2015 nie istniała sposobność odliczenia VAT, niezależnie od tego, w jaki sposób był wykorzystywany wóz. Dodatkowe informacje zajdziesz na stronie cenabiznesu.pl. Teraz możemy to wykonać bez żadnego szkopułu.


Author

admin