Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest nowatorską metodą pozwalającą w sposób nieoperacyjny zniwelować wstydliwy kłopot dotyczący nawet co drugiej Polki. Problem nietrzymania moczu dotyczy aż 24% kobiet w wieku od 18 do 48 lat, około 39% pań po ukończeniu 55 lat. Przyjmuje się również, iż dolegliwość ta dotyka połowy osób w wieku podeszłym. Wysiłkowe nietrzymanie moczu to oznaka polegający na mimowolnym wyciekaniu moczu przy wysiłku, kichania, zatem wykonywaniu czynności, które sprawiają wzrost naporu w jamie brzucha.

Z początku kłopot pojawia się przy wielkim wysiłku fizycznym, stopniowo jednak nawet chodzenie może powodować mimowolne moczenie. W ciężkich wypadkach nawet w spoczynku pacjentka nie ma kontroli nad trzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu jest dla ogromnie obciążającą przypadłością, uniemożliwiającą prawidłowe funkcjonowanie, jednakże wiele osób boi się operacji czy nie ma możliwość się jej poddać z powodu przeciwwskazań do operacji.

leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest obecnie jedną z najskuteczniejszych technik kuracji. Terapia wysiłkowego nieotrzymania moczu to przywrócenie napięcia mięśni dna miednicy i górnej ściany pochwy. Laser wywołuje namnażanie włókien kolagenowych a także służy obkurczaniu istniejących tkanek poddawanych zabiegowi (w najnowszym artykule). Strategia prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia całego obszaru ujścia cewki moczowej.

Efektem zabiegu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest poprawienie tkanek, które stają się w wyższym stopniu napięte oraz elastyczne, redukuje się obwód pochwy. Dzięki temu ustępuje kłopotliwa dolegliwość i możemy cieszyć się poprawą komfortu. Regularne ćwiczenia mięśni Kegla utrzymują rezultat na dłużej. Ile zabiegów musimy wykonać? Zazwyczaj starczy realizacja jednego zabiegu celem wyeliminowania lekkiego lub średnio zaawansowanego wysiłkowego nietrzymania moczu. W przypadku potrzeby zabieg możemy wykonać na nowo – poznaj ofertę. Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nieotrzymania moczu trwa około pół godziny.

Jak znaleźć placówkę proponującą tego rodzaju zabiegi w swoim mieście? Starczy wpisać w przeglądarkę frazę: klinika klinika medycyny estetycznej ginekologiczna Wrocław.


Author

admin