Co przychodzi ci w pierwszym momencie na myśl, gdy słyszysz: marketing bezpośredni? Mnogości osób łączy on się z natarczywymi akwizytorami, zakłócającymi mir domowy w najmniej właściwych sekundach.

wynajem aut wrocław
To niezbyt poprawne skojarzenie, albowiem sprzedaż face-to-face jest jedynie niewielką częścią owej koncepcji.
A wszystko rozpoczęło się pod koniec XIX wieku, gdy to amerykańska firma Sears opublikowała pierwszy katalog wysyłkowy. Oferta była skierowana przede wszystkim do zamieszkujących odludne tereny wiejskie rolników, sporadycznie bywających w dużych miastach, gdzie zlokalizowane były sklepy owej marki. W ów sposób Sears otworzył nowy, bezpośredni kanał dystrybucji – marketing agencje influencerskie bezpośredni. Nie oczekiwał, aż odbiorca zjawi się w punkcie handlowym albo przeczyta reklamę w czasopiśmie – sam zwrócił się do konsumenta, dając równolegle możność wysłania informacji zwrotnej, czyli zamówienia. W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa nierzadko organizują rozmaite konkursy dla klientów. Organizacja konkursów ma być lepem dla konsumenta- organizacja konkursów.
Wśród typowych narzędzi marketingu bezpośredniego wymienia się pocztę tradycyjną a także elektroniczną, telefon jak też reklamę w internecie. Podstawową ideą jest tu fakt, iż odbiorca nie musi udać się do sklepu, ażeby poznać propozycję jak też dokonać kupna – otrzymuje pełne informacje na temat asortymentu jak też możność nawiązania kontaktu zwrotnego celem dokonania zamówienia.

Podstawowym instrumentem nowoczesnego marketingu bezpośredniego jest baza danych o klientach, zawierająca nie jedynie informacje socjodemograficzne ale także głębsze wiadomości na temat ich aktywności w sieci, poprzednich sprawunków etc. Ażeby opracować kampanię informacje owe powinny być zestandaryzowane. Standaryzacja danych nastręcza wskazania średniej i odchylenia standardowego- standaryzacja danych.

Author

admin