Większość osób w związkach chciałoby mieć dziecko. Niestety czasem okazuje się, że nawet najbardziej wzmożone próby są nieefektywne. W niektórych sytuacjach problemem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można starać się walczyć z tego typu problemami. Jeśli zatem podejrzewamy u siebie niepłodność, najważniejszym krokiem będzie w głównej mierze wizyta u lekarza specjalisty.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z zagadnieniem niepłodności boryka się co szósta para. Jest to choroba, którą w wielu przypadkach powinniśmy leczyć. Z pomocą z pewnością przyjdzie m.in. profesjonalna klinika (medycyna estetyczna szczecin) niepłodności Katowice, gdzie doświadczenie lekarze pomagają parom w poczęciu dziecka (znacznie więcej znajdziesz na www na gyncentrum.pl). Należy jednak wiedzieć, iż niejednokrotnie bezpłodność może związana być ze stylem życia, jaki prowadzimy. Niewątpliwie ma to ogromny wpływ na późniejszą efektywność starań o potomstwo.

Pamiętać należy o tym, iż ryzyko niepłodności wzrasta razem z wiekiem. Szczyt płodności w sytuacji kobiet przypada na 20-25 rok życia. Specjaliści przekonują, iż po ukończeniu 30 lat szanse na ciąże stopniowo maleją.

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zawsze jednak za kłopoty z poczęciem dziecka odpowiada wyłącznie kobieta – w wielu sytuacjach niepłodny okazuje się mężczyzna. W najczęściej jednak niepłodność w większości przypadków można efektywnie leczyć. Fachowcy twierdzą, że tylko 3 procent ludzi cierpi na całkowitą niepłodność. We wszystkich innych przypadkach efektywne leczenie powinno przynieść oczekiwane efekty.

Bez wątpienia niezwykle duże znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na poczęcie dziecka powinny znacząco wzrosnąć, jeżeli zadbamy nieco bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi w głównej mierze palenie papierosów. Badania pokazują, że może to zmniejszyć szansę na zajście w ciąże nawet o 20 procent (więceJ ). Kłopot mogą stanowić także bardzo restrykcyjne diety, które niejednokrotnie prowadzą do różnorakich zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny wypoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W sytuacji mężczyzn także sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, aczkolwiek dodać trzeba również siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Należy więc starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeśli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.

Author

admin