Depresja powoduje, że nasze całe życie jest bezsensowne – tzn. naturalnie żywot każdego człowieka ma dużo sensu, lecz nie zapominajmy Jednakże o tym, iż deprecha powoduje, że mamy mocno zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Najgorszy scenariusz: chociaż chorujemy na chroniczną depresję, tak czy siak niemal nie robimy nic odpowiedniego, aby wreszcie patrzeć na świat, członków społeczeństwa, tak jak normalna osoba. Życie na tym świecie jest trudne, lecz bądź co bądź spora część przedstawicieli ludzkości potrafi jakoś radzić sobie z wszelkiego rodzaju problemami. W akurat tym tekście przede wszystkim o depresji sezonowej.

depresja

Autor: RenaudPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem polska wiosna oraz lato sprawiają, że czujemy się miło, ale kiedy przychodzą jesień i zima na nasze nieszczęście jest o wiele gorzej.

Szukasz interesujących danych na prezentowany wątek? Świetnie się składa, gdyż pomocny artykuł (https://eus.com.pl/) ma dane godne uwagi, które są także bardzo ciekawe.

Wyemigrowanie do gorących państw? To ma dużo racji bytu, lecz państwa, gdzie ciągle są wysokie temperatury są najczęściej niezbyt bogate, chociaż są odstępstwa od normy. Niektóre amerykańskie stany czy Włochy – raczej bogaty kraj.

przygnębienie

Autor: ankxt
Źródło: http://www.flickr.com

Choć tak naprawdę ucieczka przed depresją do ciepłych krajów jest swoistą oznaką poddania się, tak przynajmniej myślą co poniektórzy. Jednakże jeżeli kogoś naprawdę gnębi depresja sezonowa, zarekomendować należy przesunięcie urlopu na zimę (zobacz szczegóły). Kiedy nadejdzie lato zapewne będziemy nieco skarżyli się na brak urlopu, lecz przynajmniej deprecha nie będzie aż tak mocno nam przeszkadzała. W Norwegii albo Islandii, państwach umiejscowionych daleko na północy, rząd często nawet sponsoruje obywatelom zagraniczne wakacje. Naturalnie na taki socjalizm Polski nie stać, ale owy przykład doskonale pokazuje, że gorące kraje idealnie są w stanie uleczyć nas z depresji. Nawet trochę zbyt modny Egipt czy Tunezja są ciekawymi celami dla chcących funkcjonować bez depresji.

Zalecić również należy fototerapię (zobacz tutaj na ilumina.pl) – ciągle w naszym kraju fototerapia nie jest przesadnie popularna, nie to co w powiedzmy Szwecji, ale szczególnie największe polskie miasta gwarantują nieograniczony dostęp do fototerapii. Gdy popyt wśród naszych rodaków na fototerapię będzie bardziej znaczący, pewnie powiększy się także podaż, zatem sprzęty do fototerapii będą dużo częściej kupowane.

Author

admin