Jak reagować jeżeli wychodzenie do pracy nie sprawia nam satysfakcji?

Wychodzimy do roboty, poznaliśmy tam swoje miejsce, w środku nocy jesteśmy w stanie powiedzieć co musimy w niej zrobić, poznaliśmy różnych współpracowników, a przeważnie również ich familie. Lecz co robić, kiedy coraz mniej chętniej wstajemy do roboty, kiedy przejście jej progu nie powoduje nam już satysfakcji, jeśli jest tak, że wszystko robimy z automatu oraz tak naprawdę myślimy tylko o tym, w którym momencie będziemy mieli szansę pójść do domu?


Czy dotykają nas objawy wypalenia zawodowego?

psycholog
Czujemy się ciągle zmęczeni, posiadamy trudy ze snem, waha się nam ciśnienie, na nic nie mamy siły, mało co nas raduje, a mimo przesypania kilku nocy pod rząd ciągle czujemy się zupełnie przemęczeni? Należy się zastanowić, czy to nie będą od czasu do czasu objawy wypalenia zawodowego, które posiada wpływ na nasze samopoczucie fizyczne, psychiczne i duchowe. Czujemy, że nie posiadamy już dłużej siły robić tego, co do tej chwili robiliśmy, a co więcej mamy również poczucie, że już nie mamy nic do zaoferowania i wszystko co mogliśmy osiągnąć w danej dziedzinie już osiągnęliśmy. To wszystko powoduje, że możemy czuć się zbędni, a również możemy zacząć się zastanawiać nad wymianą aktualnie wykonywanego zajęcia.

Powiązane artykuły – happyhr.pl

Czy rozważamy odejście z pracy?

Gdy czujemy, że zatrudnienie w konkretnym zakładzie nie spowoduje nam już zadowolenia oraz nie posiadamy już tam nic więcej do zaproponowania, to warto rozważyć odejście z pracy. Pewnie że warto prędzej poinformować o tym szefa, znaleźć dla siebie inne zajęcie, ale może się okazać, że w ten sposób będziemy mieli szansę na nowo odżyć i poczuć się niezbędni.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło wdrażanie 5s a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Taka przemiana zatrudnienia dużo zmieni w calutkim naszym życiu.

Sprawdź też –

Warto się zastanowić co wykonać

Jeżeli poczujemy, że tracimy serce do wykonywanej przez nas pracy, to obowiązkowo musimy się namyślić co zrobić. Jedynie wtenczas mamy szansę posiadać świadomość, że poweźmiemy decyzję, która będzie dla nas najlepsza.

Author

admin