Przed zaczęciem poszukiwania pracy warto zastanowić się nad tym: w jaki sposób szukać zatrudnienia najefektywniej? Kto może nam w tym pomóc? Szukając zatrudnienia korzystaj z wszystkich osiągalnych opcji. Nawet, jeśli przez jakiś czas nie będziesz odnosił sukcesów, nie załamuj się. Aktywnie szukając zatrudnienia zdobywasz przecież wartościową wiedzę o wymaganiach chlebodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, bądź na przykład uczysz się skutecznej autoprezentacji. W końcu na pewno uda ci się.

Aby

certyfikat ze szkolenia

Autor: Leadnow Canada
Źródło: http://www.flickr.com

poszukiwanie pracy było skuteczne, trzeba od razu na samym początku przyjąć co najmniej 3 założenia: Poświęcę na to dużo czasu. Zależność jest nieskomplikowana, im sporzej czasu „ulokujemy” w czynności związane z szukaniem pracy, tym rychlej ją znajdziemy. Jeżeli w czasie poszukiwania zatrudnienia nie jesteśmy nigdzie indziej zaangażowani, warto sobie zakomunikować, iż na poszukiwanie pracy wyznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, żeby pracować nad poszukiwaniem pracy krócej, niż będziemy wykonywać pracę, gdy już ją znajdziemy.

Jeśli omawiana problematyka Cię żywo absorbuje, to bez grymaszenia kliknij tu – to bardzo użyteczna witryna, która również Cię zainteresuje!

Jeśli mamy już pracę, ale pragniemy ją zmienić, dobrze jest sobie ustalić limit czasu który na to przeznaczymy. Będę działać systematycznie. Będę wykorzystać wszystkie dostępne metody, które zapewnią mi zdobycie pracy.

cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Przed posłaniem aplikacji trzeba za każdym razem bardzo uważnie przeczytać ogłoszenie i odnieść zawarte w nim informacje do osobistego doświadczenia. Miej na uwadze, że 90 % aplikacji wysyłanych do przedsiębiorstw przez poszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach . Znaczy to, że jedynie 10 procent nadesłanych zgłoszeń jest branych pod uwagę w czasie rekrutacji

.

W ogłoszeniach właściwie nie powinna być oznaczona preferowana płeć bądź wiek potencjalnego pracownika, gdyż może być to postrzegane jako dyskryminacja. Chlebodawcy często umieszczają podobne informacje „między wierszami” – wystarczy zwrócić uwagę na odmianę w której użyto jego nazwy, na przykład księgowa, a nie księgowy. Zwróć uwagę na wymagania zawarte w ogłoszeniu, dla przykładu czy posiadasz wymagany certyfikat kompetencji zawodowych – ceny foli samoprzylepnych.

Zazwyczaj w ogłoszeniach pojawia się wiadomość na temat umiejętności „będących dodatkowym atutem” (może być to drugi język obcy, obsługa określonego programu komputerowego czy odbyty kurs na wózki widłowe – kurs na wózki widłowe). Chodzi o to, żeby nie zniechęcić należytych specjalistów, jacy na przykład biegle posługują się angielskim, jednakże nie znają za to niemieckiego. Bardzo rzadko umiejętności te są przesądzające, jednak bez wątpliwości pomagają.


Author

admin