Normą w przedsiębiorstwach polskich oraz tych z zagranicy jest papierowy obieg faktur. Czy ten sposób coś dobrego czy może są inne, bardziej efektywne i ekonomiczne sposoby?

Najczęściej faktury trafiają do kancelarii albo są zostawiane w sekretariacie, w tym miejscu są zaś opisywane, natomiast następnie przekazywane są do działu księgowości, gdzie następuje ich zaksięgowanie i płatność. Nawet jak faktura będzie dostarczona najpierw do działu księgowości, to i tak musi zostać opisana oraz zatwierdzona przez dział merytoryczny. Tradycyjny obieg faktur powoduje, że faktury giną, albo są nazbyt długo trzymane, przez to krążą trochę po firmie. Dział księgowości dość często nawet nie wie o takich fakturach, a na koniec jest odpowiedzialny za opóźnienie w spłacie oraz karne odsetki.

Kalkulator, dokumenty i okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

To także wpływa na trudności z prawidłowym obliczeniem podatku dochodowego lub podatku od towarów oraz usług. Żeby więc zażegnać te problemy wciąż większa ilość firm decyduje się na wdrażanie rozwiązań do skanowania oraz elektronicznego obiegu faktur zakupu. Dokumenty te, jakie są przysyłane do firmy są sortowane oraz zeskanowane. Specjalistyczne oprogramowanie odpowiada za czytanie danych z zeskanowanej faktury – czytaj więcej o Efematic. W tym celu stosowana jest technologia OCR, jak również ICR. Obie są odpowiedzialne za rozpoznawanie znaków. System prezentuje skan faktury, a także dane, które są wcześniej weryfikowane przez właściwe algorytmy sprawdzające . Umożliwia to także ręczną korektę takich danych. Skuteczność szybkiego odczytania tego typu danych ze skanu dokumentu za pierwszym podejściem może przekroczyć aż dziewięćdziesiąt procent.

Skan tego typu faktury może od razu trafiać do systemu finansowo-księgowego lub też elektronicznego obiegu.

Czy interesują Cię tego typu wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://domsenioramarconi.pl/) tego typu postów opracowano na naszej nowej witrynie. Zachęcamy!

Tego rodzaju program wprowadza wciąż więcej firm, ponieważ daje to szybkość obsługi jak i bardzo dobre wyniki każdego z działów. To bardzo istotne, gdyż lepsza efektywność każdego działu, to także dobre funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Ma to wpływ na każdy detal, nawet najmniejszy, który jednakowoż ma wielki wpływ na pracujące w firmie osoby. Kto by nie chciał być w firmie, gdzie czuje się dobrze, jest usatysfakcjonowany z wykonywanych zadań? Tak właśnie działają firmy, w jakich funkcjonują innowacje, jak elektroniczny obieg faktur.


Author

admin