O ile w prowadzonej firmie potrzebujemy przyjąć do pracy pracobiorców, powinniśmy zastanowić się nad obowiązkami, jakie będziemy musieli dokonać w związku z owym wydarzeniem.
Owe zobowiązania zależą między innymi od odmiany umowy, na którą zatrudnimy pracowników jak też od ich indywidualnych uprawnień składkowych.

kadry

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba też mieć na względzie, że przy poniektórych rodzajach opodatkowania istnieją limity albo precyzyjnie ustalone wytyczne połączone z zaangażowaniem ponadprogramowych osób. O ile biznesmen rozlicza się na regule karty podatkowej, wówczas nie jest w stanie przyjmować do pracy osób na umowę o dzieło. Może wyłącznie dokonać zaangażowania osoby na podstawie umowy o pracę. Do tego takowemu podatnikowi przypisany zostaje limit zaangażowania do pięciu pracowników, natomiast we wskazanych typach działalności limit zaangażowania to 3 osoby.
wymagania

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie na chlebodawcy spoczywa najwięcej działań połączonych z przyjęciem pracownika, w związku z czym konieczne jest zaznajomienie się z regulacjami tyczącymi się obowiązków przedsiębiorcy jako pracodawcy. Mogą się tym też zająć kadry.

Kliknij ten odnośnik – przeczytasz tam podobne treści, zatem to omówienie (www.cliff-broker.pl/) takiej sprawy na pewno również okaże się warte Twojej uwagi.

Jakiego typu obowiązki powiązane z zatrudnianiem pracowników spoczywają na przedsiębiorcy? W wypadku jednoosobowej firmy nie ma obowiązku przeprowadzenia instruktaży oraz wprowadzania reguł tyczących się BHP, o ile przy jej przeprowadzeniu pomagają jednostki będące w pierwszej z grup pokrewieństwa (m.in. małżonek, dzieci, rodzeństwo).

Co do reguły obowiązku takowego nie ma też przedsiębiorca angażujący pracowników na podstawie cywilnoprawnych umów (w poniektórych przypadkach taka potrzeba może wypływać ze specyfiki realizowanych działań, czy warunków, w jakich przyjmujący zlecenie przeprowadza powierzone mu czynności).

Author

admin