Nie czarujmy się – nasza ojczyzna jest piękna, ale jej klimat już dużo mniej. Chłodna pora trwa od początków jesieni do początków kwietnia, co jest niesamowicie zasmucające dla mieszkańców. Deficyt światla powoduje, że każdy z nas czuje mocny spadek werwy. Słońce bowiem jest niezbędne do prawidłowego działania naszego ciało – jego brak posiada zły wpływ na hormony. W naszym kraju notujemy to w dużej skali, jednak o wiele gorzej czują się obywatele krajów skandynawskich. Analizy wskazują, że w tych krajach jest duży procent samobójstw, które mają źródło w chorobach depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z chłodnymi dniami jest związana depresja sezonowa, która jest znacznym zanikiem dobrego nastroju w trakcie niesłonecznych dni. Wiele osób bagatelizuje oznaki takiej choroby, biorąc ją za coś nieznaczącego. Jest jednak na odwrót – depresja sezonowa może prowadzić do bardzo okropnych konsekwencji. Depresja może spowodować zmniejszenie efektywności pracy, problemy w kontaktach z najbliższymi oraz myśli o odebraniu sobie życia.

Jak prowadzić walkę z taką chorobą? Najlepszym lekiem wydaje się lampa antydepresyjna. Tego rodzaju urządzenie daje światło zbliżone do zwyczajnego światła naszej życiodajnej gwiazdy. Lampę antydepresyjną można zakupić i zamontować w pomieszczeniu bądź od czasu do czasu chodzić do miejsc, które oferują sesje kuracyjne z takim światłem. Jeżeli więc czujesz, że coraz trudniej wstaje ci się o poranku, humor jest kiepski i nie straciłeś ochotę na wiele rzeczy, musisz przemyśleć korzystanie z takiej lampy. Warto też wybrać się do apteki i wziąć parę przydatnych preparatów, takich jak witamina D. Jeżeli twoja depresja sezonowa przemienia się w długotrwałe załamanie nastroju, powinieneś koniecznie wybrać się po radę do psychiatry.

Jeżeli zaprezentowane w tym miejscu materiały są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (https://eus.com.pl/) też znajdziesz coś interesującego.

W takich wypadkach konieczne jest kurowanie się odpowiednimi lekarstwami oraz zapisanie się na długotrwałą terapię z lekarzem – odsyłam tutaj.


Author

admin