O posiadaniu swojego biznesu marzy dużo osób, jednakże nie wszyscy mają świadomość tego, iż w ogóle nie jest to takie łatwe. Wielu osobom wydaje się, iż praca u siebie to same plusy. Należy być jednak przygotowanym na to, że ciążyć będzie na nas sporo obowiązków, duża odpowiedzialność i spory stres związany z koniecznością opłacenia wszelkich rachunków. Jaką działalność wybrać dla siebie?

hurtownia

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy świadomość tego, że biznes nie jest prosty i mimo to chcemy spróbować własnych sił, koniecznie postawmy na stworzenie kompletnego biznesplanu, ponieważ to właśnie on udzieli nam odpowiedzi na zapytanie, czy druty do szycia okaże się dla nas właściwym rozwiązaniem czy niekoniecznie. Każdy biznes może być właściwy, jednakże nie okaże się sukcesem w każdej lokalizacji. Sporo zależy także od oferowanej jakości produktów, relacji ceny do jakości, poziomu zamożności okolicznej społeczności, kosztów działania i tym podobne. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich tych czynników będziemy mogli w mniejszym lub większym stopniu ocenić szanse na powodzenie działania – hurtownia wielobranżowa z której korzystam. Mając w planach działalność handlową, będziemy musieli w głównej mierze znaleźć dobrych dostawców, u których będziemy kupować towar. Dobra hurtownia wielobranżowa czy nabywanie bezpośrednio u producenta to najlepsze rozwiązania. Znając ceny dostawców, będziemy mogli wykalkulować, jak wielka powinna być nasza sprzedaż i jak wysoka cena, żeby pokryć koszty działania i zapewnić zadowalający dla nas zysk. Miejmy jednak w pamięci, żeby uwzględnić kilka scenariuszy, w tym także pesymistyczny.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób nie podejmiemy nieodpowiednich decyzji i wyborów, których moglibyśmy w przyszłości żałować. Niemałym kosztem będzie również wynajmowanie właściwego lokalu. Te najlepsze są zazwyczaj zajęte lub są poza naszym zasięgiem. Nie spieszmy się wobec tego z decyzją, ale dokładnie przestudiujmy wszelkie dostępne opcje. Nie zapominajmy też o negocjowaniu cen.

Author

admin