Budżet domowy jest to porównanie dochodów i wydatków, z reguły tyczące się każdego miesiąca. Metodyczna kontrola budżetu pozwoli Ci oszacować kondycję finansową Twej rodziny oraz umożliwi zarządzanie pieniążkami.

coaching

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Budżet można prowadzić w zeszycie, możemy też przyszykować prostą tabelę w Excelu. Forma nie ma większego znaczenia. Tworzenie budżetu domowego zaczynamy od dokładnego rozpisania wszystkich stałych dochodów jak też kosztów. Bazą planowania budżetu jest uświadomienie sobie konstrukcji wydatków i podzielenie ich na dwie grupy – wydatki nieodzowne, takie jak kredyty, opłaty za media, żywność (ale nie każda) i te ponadprogramowe, takie jak zabawa, używki, poniektóre kreacje bądź jedzenie. Dopełniając takiego podziału, można oszacować swoją sytuację finansową oraz zaplanować kolejne działania.
Planowanie budżetu domowego to planowanie także większych wydatków, takich jak urlop, upominki świąteczne bądź urodzinowe. Jeśli odpowiednio wcześniej przygotujesz się na te sumpty, np. oszczędzając co miesiąc drobne kwoty, nie będziesz musiał korzystać z drogich gotówkowych kredytów. Jeśli jednak znajdziesz się w kryzysowej sytuacji, podratować Cię może pożyczka pozabankowa Freezl, jaka nie będzie bardzo kosztowna.

Poniektórych wydatków przewidzieć się nie da, ale warto odłożyć pieniądze na tzw.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej księgowość zielona góra szczegółowych informacji dotyczących podnoszonego tu tematu. Na pewno jest on niezwykle emocjonujący.

czarną godzinę i utworzyć awaryjny fundusz, który uratuje nas, jeśli nadciągną finansowe czarne chmury. Przeczytałeś, rozważyłeś, a więc do roboty! Lektura tego tekstu nic nie przyniesie, jeżeli nie ruszysz do działania.


Author

admin