Stolica polskich gór to miasteczko liczące niecałe 30 tys. stałych mieszkańców. W okresie letnim przyjeżdża tu ok. 3 mln turystów, dzięki czemu Zakopane z małego miasta przeradza się w wielką, tętniącą życiem, turystyczną miejscowość.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com
Największą zaletą Zakopanego jest to, że każda pora roku ma swój niezwykły urok, stolica polskich gór jest idealna na spędzenie wolnego czasu. W Zakopanem znajdziemy ogromną liczbę ofert noclegowych, coraz bardziej popularne są również apartamenty Zakopane oraz Kościelisko.

Bardzo duża liczba tras górskich, imprez kulturowych, to tylko niektóre z ogromnej liczby imprez czekających na turystów. Ogromnym powodzeniem Zakopane cieszy się zimą. Wielbiciele białego szaleństwa mają wówczas do dyspozycji pięćdziesiąt profesjonalnie zorganizowanych stoków o różnym zakresie zaawansowania, wiele wypożyczalni wyposażenia snowboardowego, a także pełno restauracji i barów mających w ofercie tradycyjne potrawy. Zakopane latem to głównie idealny czas na piesze wędrówki i zdobywanie tatrzańskich szczytów. Ekwipunek dla wypoczywających znajdziesz tu: .

Dla tych osób które nie lubią ciężkich wędrówek szlakami a koniecznie chcą być na szczycie polecamy kolejki na Butorowy Wierch które są czynne przez cały rok. Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji w Zakopanem jest możność popływania na basenie geotermalnym, w stolicy polskich gór można również spróbować przejażdżki konnej..

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym ciekawym opisem? Świetnie. Tym samym zachęcamy – kliknij w link wczasy z niemieckich biur podróży i przejdź do następnej witryny po detale.

Więcej sprawdzonego sprzętu znajdziesz w tym miejscu: .

Stolica polskich gór to nie tylko rekreacja. Niezapomniane wrażenia kulturalne gwarantują nam niezliczone muzea. Trzeba również odwiedzić najbardziej znaną ulicę w Zakopanem – Krupówki, znajdziemy na niej bardzo wiele regionalnych budynków. Warte uwagi są także odbywające się tutaj imprezy kulturalne.


Author

admin