Lato to wyjątkowo znakomita pora na dbanie o swoje samopoczucie i sylwetkę. Niewątpliwie warto rozszerzyć systematycznie robione treningi jakimś interesującym sportem, którym można zajmować się latem – przykładowo joggingiem w zielonych obszarach bądź surfingiem podczas wycieczki nad wodą. Nie należy jednak zaniedbywać też tego, co może oferować doskonała siłownia – niektóre ćwiczenia da się wykonywać tylko tam, ze względu na specjalistyczny sprzęt.

Modelowanie sylwetki

Autor: Sascha Wenninger
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku kłopotów z utrzymaniem odpowiedniej motywacji do ćwiczeń, zdecydowanie dobrze mieć na uwadze, że są na to doskonałe sposoby – od prośby o wskazówki trenera personalnego, aż po indywidualne robienie interesujących i zmiennych ćwiczeń. Kluczem do pozyskania regularności w wykonywaniu ćwiczeń jest nie tyle cierpliwość, co raczej wiedzieć o tym, jak się nie znudzić. Wtedy niewątpliwie warto przyjrzeć się nieco uważniej temu, co potrafi dać trening obwodowy – dowiedz się więcej o treningu obwodowym.

Najważniejsza zasada treningu obwodowego to częste zmienianie ćwiczeń, a potem ,krok po kroku, przedłużanie czasu treningu na każdym z nich. Dzięki temu nie tylko odganiana jest rutyna, ale także angażuje się więcej grup mięśni, niż w typowych jednostajnych treningach. Istotne jest utrzymywanie przez większość czasu wysokiego pulsu – wtedy można mieć pewność, że ciało podejmuje zwiększony wysiłek, redukowany jest tłuszcz, a grupy mięśni pracują. Najczęściej tętno można sprawdzić na nowoczesnych maszynach stosowanych na siłowni. Najlepiej połączyć ćwiczenia z odpowiednią dietą – obowiązkowo trzeba wypijać sporo wody , a także spożywać małe, ale częste i systematyczne porcje. Trening obwodowy jest strzałem w dziesiątkę dla wielu ćwiczących – na przykład nastolatków, ludzi dopiero zaczynających przygodę ze sportem, osób poszukujących jakiegoś urozmaicenia , a także tych siłaczy, którzy zamierzają ograniczyć swoją wagę w bardzo krótkim czasie.

Dużo poszczególnych kompletów ćwiczeń na znakomity i skuteczny trening obwodowy można znaleźć w internecie; także każdy trener na siłowni umie sporo na ten temat doradzić. Wykonując ten rodzaj treningu trzeba brać pod uwagę, że organizm adaptuje się do wysiłku – dlatego też należy co pewien zwiększyć ilość ćwiczeń, żeby mięśnie wciąż mogły rosnąć w siłę, a niechciany tłuszcz redukować. Na przykład po tygodniu ćwiczeń najlepiej powiększyć ilość powtórzeń bądź dołożyć dodatkową serię.

Spodobał Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Wykonując trening obwodowy w odpowiedni sposób można oczekiwać znakomitych rezultatów już po jednym miesiącu treningu w formie mniejszej masy , jak również lepszej siły i wytrzymałości mięśni.


Author

admin