Depresja dopada wszystkich niezależnie od wieku płci jak i wykonywanego zawodu. Jest to stan kiedy zmniejsza sięnasza samoocena. Podczas gdy zaczynamy się okropnie źle czuć, nie mamy ochoty ani motywacji do pracy. Stajemy się senni i najchętniej byśmy się tylko położyli spać.Przeważnie popadamy w nią w okresie jesienno- zimowym i początkowym czasie wiosennym. Jest to tak zwana melancholia sezonowa. Wtedy to zdecydowany niedosyt światła wywiera u nas ten stan.

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Uczeni cały czas próbują znaleźć złoty środek. Niestety to bardzo trudne, ponieważ każdy z nas inaczej pracuje,ma inne preferencje jak i poglądy. Formą na aktywne leczenie objawów związanych z depresją sezonową jest stosowanie fototerapii. Lampa antydepresyjna może być jednym z nielicznych metod walki z nią. Jasne światło emitowane przez lampę poprawia rytm dobowy oraz odnawia prawdziwą równowagę w systemie. Codzienne stosowaniefototerapii poprawia nastrój, dodaje energii, powoduje spadek senności, poprawia poziom snu jak i zwiększa centralizację. Sprawdź sam: ilumnia.

Terapia świetlna to zdrowa, bardzo bezpieczna oraz skuteczna taktyka pomagająca kuracje melancholii sezonowej, problemów z odżywianiem, bezsennością jak i zaburzeniami snu, a także uśmierzająca objawy układu napięcia przedmiesiączkowego.Tymczasem nie są to wyłączne przypadłości, na które lampa antydepresyjna jest polecana.

Jeżeli jesteś zdania, że taki tekst jest ciekawy, sprawdź na serwisie (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/) inne tego typu informacje – na pewno także okażą się dla Ciebie wartościowe.

Naukowo udokumentowano cechy lecznicze lampy w przypadkach:leczenia nadwagi, zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia snu, stany ogólnego rozbicia a także zmożenia. Kliknij tutaj: polecane lampy.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Używane są również zapobiegawczo przy leczeniu przypadłości powiązanych z menopauzą, przy zmianach nastroju spowodowanych gwałtowną zmianą stref czasowych związanych z kilometrowymi rejsami lotniczymi. Obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele modeli lamp antydepresyjnych. Od małych lampek po duże lampy. Zasilanych elektrycznie lub za pomocą przetwornicy elektronicznej. Atutem tej ostatniej jest to, że migotanie światła występuje tu z częstotliwością trzydziestu kHz innymi słowy bardzo rzadko. Powoduje to, iż migotanie to jest niezauważalne dla ludzkiego oka oraz nie prowadzi do męczeniasię oczu.


Author

admin