Osobista działalność to w na pewno sukces. Nareszcie można być wolnym od szefa i konstruować nowy zespół według własnych koncepcji. Możliwość otrzymania dofinansowań unijnych to też kusząca wizja. Nie ma po co dłużej zwlekać – czas założyć firmę.

Przede wszystkim powszechnym problemem jest pomysł na skuteczny biznes. Po przeskoczeniu tej przeszkody na pewno będzie być już z górki. Działalność gospodarcza to jednak koniec spokoju z formalnościami – obciążają nas sprawy, wcześniej załatwiane przez szefa i dział księgowości. Z całą pewnością wszystko jest dużo łatwiejsze, bo już do zastanych struktur dociera nowoczesność – własną firmę też można zarejestrować bez wychodzenia z domu. Trudności z dokumentami dzięki aplikacjom można szybko opanować, pomocny jest nawet nieskomplikowany kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od niedawna w Sieci można bez problemu zarejestrować działalność. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to jest systemem, umożliwiająca nie tylko zakładanie firmy. Jest też źródłem informacji o wszystkich firmach, udostępnia też w bezpieczny sposób potrzebne dane. Ci, którzy zamierzają działać na własną rękę na rynku muszą uzupełnić formularz CEIDG-1 i złożyć go elektronicznie.

Szczerze zalecam ten artykuł (http://psmtechnik.pl/) wszystkim, którzy bez efektów szukają artykułów o pokrewnej problematyce i które są tak samo emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

W ten sposób firma zostaje zgłoszona do urzędu skarbowego i otrzymuje REGON, a zaczyna działać zaraz po przyjęciu wniosku.

Koniec dotacji

Żeby ułatwić sobie start, konieczny jest spory kapitał. W tym celu działały dotacje unijne dla firm. W związku z tym, że powoli dobiegają końca, dobrze szybciej podjąć decyzję o własnej firmie, jednak ostatnie konkursy to właśnie 2012 rok. Im bardziej innowacyjna firma, tym mocniejsze szanse na dofinansowanie, a wymogi są raczej skomplikowane. Końcówka dofinansowań to też coraz trudniejsze konkursy. Warto jednak korzystać z pomocy specjalistów, którzy wiedzą, jak pozyskać kapitał dla dobrej firmy.

Dobry czas na własną firmę?

Kryzys wisi nad nami od dawna i coraz trudniejsza sytuacja ekonomiczna nie pozwalają na prognozy wzrostów. Z całą pewnością najlepszy plan biznesowy i własny startup lub stworzenie spółki jest dobry sposobem na walkę o sukces w trudnych czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.


Author

B.S.