Niejedna kobieta myśli o tym, jak szukać odpowiedniego ginekologa. I wbrew pozorom nie jest to problem wyłącznie młodych dziewcząt, które po raz pierwszy udają się do lekarza. Znaleźć profesjonalnego i zaufanego lekarza „od spraw kobiecych” wcale nie jest tak łatwo.

gabinet ginekologiczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Dla bardzo wielu kobiet wizyta u ginekologa to nie tylko badania, ale także odpowiednia komunikacja czy poczucie odpowiedzialności specjalisty za zdrowie pacjentki.

Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele wartych polecania wpisów? Jeżeli chcesz odszukać naprawdę pożyteczny portal, to zalecam ten portal (http://fabrykaoptyka.pl/badanie-wzroku-wizyta/).

Bardzo istotną jest także świadomość pacjentki, w jaki sposób powinna przebiegać typowa wizyta u specjalisty oraz czego musi od niego wymagać. Ginekolog w ramach każdej standardowej wizyty powinien w głównej mierze przeprowadzić z każdą kobietą kilkuminutowy wywiad i spytać m.in. o przebyte dotychczasowo dolegliwości, występowanie chorób nowotworowych w rodzinie, ciąże oraz stosowane środki antykoncepcyjne. Ważne jest, aby pacjentka powiedziała o wszelkich swoich problemach.
Kolejnym bardzo istotnym elementem są badania cytologiczne.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij tutaj – to polecana treść (https://ursynow.centrumdemed.pl/kontakt/), która również zawiera intrygujące dane.

Jeśli okaże się, iż badania są powodem do niepokoju, kobieta powinna być błyskawicznie o tym poinformowana oraz umówiona na następną wizytę. W trakcie badania cytologicznego lekarz musi oprócz tego zrobić badanie narządów rodnych kobiety. Odpowiednio przeprowadzone powinno być również badanie USG dopochwowe – zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na .

Lekarz ginekolog musi także wykonywać co roku USG piersi kobietom, które nie zakończyły 50 lat, jednakże w przypadku kobiet powyżej 50 roku życia poleca się robienie mammografii minimalnie raz na dwa lata.

Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Również gabinet lekarski powinien spełniać określone standardy. Niezbędny jest m.in. dostęp do toalety, przepaska na biodra czy jednorazowe obuwie – to bardzo ważne elementy wszystkich gabinetów ginekologicznych, jakie powinny znaleźć się u lekarza specjalisty. Oprócz tego oczywiście dochodzą sterylne narzędzia jednokrotnego użytku, posiadające konieczne atesty i certyfikaty. Prawidłowo zrealizowane badania i regularne wizyty u ginekologa mogą idealnie nas uchronić przed różnorodnymi chorobami kobiecymi. Jeśli nie znamy żadnego odpowiedniego lekarza, a oprócz tego nie chcielibyśmy trafić do kogoś, do kogo zupełnie nie będziemy mieć zaufania, należy zapytać o radę znajomych. (czytaj to)


Author

admin