Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwo w dzisiejszych czasach dostać stałą posadę. W związku z panującym załamaniem, wiele zakładów decyduje się na cięcie etatów. To oznacza, że młodzi absolwenci, którzy dopiero co obronili tytuł magistra, nie mają szans na stałe zatrudnienie. Okazuje się, nawet skończenie dobrej szkoły wyższej nie jest w stanie nam zagwarantować znalezienia intratnej posady. Absolwenci są zrozpaczeni.

Nie tak przedstawiali sobie wchodzenie w dorosłość. Ponieważ jednak trzeba w jakiś sposób zarabiać pieniądze na życie, decydują się na pracę w upokarzających warunkach, najczęściej w barach fast food.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Jednak, ta tragiczna sytuacja gospodarcza nie może być wymówką dla luki w wykształceniu. Nigdy nie przewidzimy, co nas spotka za parę lat. Może się wydarzyć, że za jakiś czas dyplom szkoły wyższej bardzo nam się przyda. Żeby powiększyć swoje szanse u potencjalnego szefa powinniśmy zainteresować się swoją przyszłą karierą już w czasie studiowania. Powinniśmy wszelkimi dostępnymi sposobami nabywać potrzebne doświadczenie. Można skorzystać z szerokiej oferty praktyk studenckich albo wolontariatów. W ten sposób pokażemy przyszłemu szefowi, że poważnie myślimy o przyszłości i nie boimy się trudnej pracy. Niełatwo jest bowiem połączyć studia z równoczesną pracą.

Aby jeszcze bardziej podnieść swoje notowania na giełdzie pracy, warto poznawać języki obce. Już dzisiaj wykupmy. W naszych czasach jest to uniwersalny język, dzięki któremu damy sobie radę w każdym zakątku na świecie. Dzięki doskonałej znajomości angielskiego, bez wątpienia zwiększymy swoje szanse na dobrą posadę. Żeby być jeszcze bardziej atrakcyjnym kandydatem na wymarzone stanowisko, trzeba znać co najmniej dwa języki obce. Warto więc zorientować się, który język dodatkowo jest mile widziany w korporacji, gdzie pragniemy pracować i poszukać, jaka szkoła językowa szkoła językowa nowy dwór mazowiecki w Gdyni może nam zapewnić taki kurs. Jeśli postaramy się jeszcze o inne kwalifikacje, wówczas nasze szanse na znalezienie odpowiedniej pracy gwałtownie podskoczą.


Author

admin