Drażliwość, skłonność do irytacji, zmniejszenie aktywności. Stan przejściowy? Najlepiej będzie sprawdzić, czy nie pojawiła się u nas depresja sezonowa. Depresja sezonowa to zaburzenia depresyjne które nasilają się w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące wiosną lub latem.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Symptomy choroby mają miejsce codziennie tudzież prawie codziennie i trwają przez okres co najmniej dwóch tygodni (dowiedz się).Chociaż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż zasadniczym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. W związku z tym, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest zbyt mała ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z zastosowaniem przeznaczonych do tego celu lamp antydepresyjnych. Terapia polega na leczniczym działaniu światła.

depresja

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Odkryto, iż dawka sztucznego światła efektywnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych. Z fototerapii możemy korzystać we własnych domach. Lampa antydepresyjna (nasza oferta) emituje nam światło w odpowiednim natężeniu. Istotna jest odległość, w jakiej lampa znajduje się od danej osoby. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu tudzież w instrukcji obsługi lampy. Niekiedy słyszy się stwierdzenia, iż w leczeniu depresji sezonowej wskazana jest wizyta w solarium. Jest to nieprawdą, gdyż lampy w solariach nie posiadają działania antydepresyjnego.

Czy po przeanalizowaniu publikowanego tekstu masz ochotę dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (http://osteopatica.pl/osteopata-dzieciecy-wroclaw/), ponieważ znajdziesz tam nowe dane.

Lampa antydepresyjna powstała w celu leczenia depresji sezonowej, lecz lista dolegliwości, które leczy jest znacznie szersza. Lampami leczymy np. depresję sezonową, objawy stresu dnia codziennego, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą. Z tego powodu, dajmy się skusić na prywatne słońce w środku zimy.


Author

admin