Ponieważ znane powiedzenie mówi: „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a warto również pamiętać o aspekcie ekonomicznym prewencji, ponieważ według wszelkich analiz zapobieganie osteoporozie jest o wiele tańsze niż jej terapia (koszta leków, wizyt lekarskich, leczenia szpitalnego), o stan swojego zdrowia dobrze jest dbać już teraz.

Co prawda o kości wypada dbać od lat wczesnych, albowiem od tego w jaki sposób ukształtują się w dzieciństwie i młodości zależy ich przyszłość, jednakże podkreślić wypada, iż na zapoczątkowanie działań zapobiegawczych zawsze jest dobry czas

chroń stawy kolanowe

Autor: ASICS
Źródło: ASICS

. W każdym momencie życia możemy zdziałać dużo dobrego dla dobrej kondycji swych kości. Oto zalecenia które należy stosować w życiu codziennym: Spożywaj posiłki bogate w wapń, (a więc mleko i jogurty) oraz w wit. D (żółtka jaj), aby kościmiały odpowiednią ilość budulca. Staraj się osiągnąć i podtrzymać właściwą masę ciała. Jak najczęściej korzystaj z kąpieli słonecznych, bowiem pod wpływem promieni słonecznych wytwarza się w skórze wit. D. Zmień tryb życia z siedzącego na czynny – rozpocznij regularną gimnastykę , wiele spaceruj, praktykuj sport. Ogranicz używki, tj.: kawę, nikotynę, alkohole. W tenże sposób zadbasz nie wyłącznie o kości, ale o cały organizm. Bądź ostrożnym – unikaj sytuacji które mogą doprowadzić do upadku, a w konsekwencji do złamań kości. Poproś swojego lekarza, by ocenił, czy twoje kości są zagrożone osteoporozą.

Szczegółowe treści na podany w naszym wpisie są Ci niezbędne? Bez stresu. Wejdź w ten link i wszelkie inne wątki tu (http://www.asmtechnology.eu/asm-300pl/asm-101pl) wyszukasz. Zachęcamy!

A co jeśli już pojawią się kłopoty w rodzaju złamania lub inne urazy? Adekwatnym lekarzem do którego trzeba udać się w takiej sytuacji będzie lekarz ortopeda. Bez jego obecności trudno byłoby sobie poradzić choćby ze zwyczajnym złamaniem kości. Jeśli pojawią się jakiekolwiek schorzenia bądź urazy kości, jak najrychlej pojedźmy do takiego właśnie doktora. Popytajmy wśród przyjaciół o dobrego specjalistę w naszym mieście, bądź też wpiszmy w Google przykładowo: ortopeda w Warszawie (o ile mieszkamy w okolicach Stolicy) i na pewno w każdej większej miejscowości uzyskamy pomoc lekarską w tego typu kłopotach. Pamiętajmy żeby na co dzień odpowiednio troszczyć się o nasz układ mięśniowy, kostny i stawowy, bo jest to nadzwyczaj ważne tak dla naszej sprawności jak i dobrego samopoczucia.


Author

admin