Jeśli nie wiesz, jakiego typu badania są przeprowadzane w kierunku diagnostyki różnorodnych dolegliwości funkcji serca, zobacz, w jaki sposób powinno się diagnozować arytmię, chorobę wieńcową czy zawał serca.

Troponiny sercowe I i T to najczulszy marker uszkodzenia komórek mięśnia sercowego. Kontrolowanie terapii ostrych zespołów wieńcowych, czyli ataku serca z uniesieniem oraz bez uniesienia odcinka ST, uzgodnienie wskazań do wprowadzenia rewaskularyzacji, prawidłowa Diagnostyka różnych stanów niewydolności mięśnia sercowego, kontrola natężenie rewaskularyzacji.

Opisany temat przygotowaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony salon kosmetyczny w mielcu !

Sprawdzanie krwi w kierunku uszkodzenia tkanek mięśniowych, w tym mięśnia sercowego, zwiększony poziom może być związany z ostatnio przebytym zawałem mięśnia sercowego. W takim przypadku należy wykonać oznaczenie specyficznego markera dla serca, którym jest CK – MB.

kabina prysznicowa

Autor: Cesana
Źródło: Cesana
maść

Autor: Nina Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jeden z tzw. izoenzymów kinazy kreatynowej, który występuje nade wszystko w mięśniu sercowym. Wyklucza się w taki sposób innego rodzaju przyczyny wzrostu CK, takie jak chociażby uszkodzenie mięśnia, nadmierny wysiłek czy tez zastrzyk domięśniowy. NT-proBNP to sprawdzanie krwi i używane do diagnostyki i monitorowania terapii zastoinowej niewydolności mięśnia sercowego, oceny ryzyka w istniejącej niewydolności mięśnia sercowego czy ostrych zespołach wieńcowych i zróżnicowania przyczyny duszności. Jego prawidłowe poziomy sugerują pozasercowe przyczyny. Elektrolity będące w surowicy także są bardzo ważne. Niepoprawny poziom elektrolitów może wywoływać dysfunkcje rytmu mięśnia sercowego.

Sprawdzanie krwi, tak zresztą jak hsCRP, jest pomocny przy określaniu ryzyka zawału mięśnia sercowego lub zakrzepicy żylnej. Jego podwyższony poziom nie jest wskazaniem do zapobiegawczego leczenia kwasem foliowym, ani także suplementacji za pomocą witamin z grupy B.

Author

admin