Wszyscy ludzie, którzy są zmuszeni rozliczyć PIT i wysłać to do Urzędu Skarbowego, na pewno zdają sobie sprawę z tego, że jest jeszcze niewiele czasu. Najczęściej wypełniane PIT-y w Polsce to te z numerami 36 i 37.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Są jednak jeszcze inne numery.
Jest przykładowo PIT 28. Jest on skierowany dla tych ludzi, którzy rozliczają się ryczałtowo. To znaczy dla wszystkich tych, którzy mają niezwiązaną z rolnictwem działalność gospodarczą i mają zyski z najmu albo dzierżawy.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię nasz watek, to przejdź dalej. Tam czeka na Ciebie interesująca informacja (www.eccoholiday.pl/). Myślimy, że w ten sposób będziemy mogli rozwiązać wszelkie Twoje niepewności.

Ten PIT posiada odmienny termin składania do Skarbówki i jest to 01.02. Zatem każdy, kto nie zdążył ze złożeniem dokumentu musi złożyć PIT (polecamy program do rozliczania pit) 36. PIT 28 wyróżnia się też tym, że nie jesteśmy w stanie się w nim rozliczać razem z małżonkiem i nie mamy prawa do ulgi z tytułu rodzica samodzielnie łożącego na dziecko. Mamy możliwość jednak rozliczyć inne bonifikaty, na przykład abolicyjną za pracę poza granicami naszego kraju.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR
firma - powiększenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wypełniamy dokument już któryś rok z rzędu, to pewnie nie denerwujemy się już tak bardzo. Jednak jeśli robimy to po raz pierwszy, to trzeba wygospodarować więcej czasu, by nie ponaglać się z wypełnianiem odpowiednich rubryk.

Dziś sytuacja i tak wydaje się być o niebo lepsza aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu, gdyż mamy odpowiednie programy online, które pomagają nam wszystko podsumować oraz podświetlają pola, które powinniśmy wypełnić. Jeżeli popełnimy błąd, to nie koniec świata – trzeba po prostu usunąć wpisaną cyfrę oraz uzupełnić pole na nowo.

Author

admin