Obce sławicie, własnego nie znacie, to powiedzenie naszego wieszcza całkowicie odzwierciedla mentalność Polaków. Zwykle narzekamy, że Bałtyk chłodny i drogi, a pogoda kapryśna. Jednak gdy zaczynają się wakacje, okazuje się, że cała Polska tłumnie nadciąga na wybrzeże, ażeby cieszyć się pięknymi plażami, których w Polsce nie brak. Wcale nie ma gwarancji, że spędzając nad wybrzeżu dwa tygodnie, natrafimy na dłuższy okres słonecznej i skwarnej pogody.

W związku z tym bardzo istotne dla wczasowicza wybierającego się nad Bałtyk jest ilość i jakość dodatkowych atrakcji zaoferowanych przez hotele nad morzem. Pokazuje się że nad polskim morzem jest coraz to ciekawiej, również i w niepogodę. Dla każdego wypoczywającego niezwykle ważna jest baza gastronomiczna, możności wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, akwaparki, również gama działań artystycznych, sportowych i rozrywkowych.

Morze Bałtyckie, plaża

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Krajowe uzdrowiska z roku na rok pięknieją. Dużo miejscowości udoskonaliło nadmorskie deptaki i promenady, pełno na nich dzisiaj kwiatów i ładnych klombów – skorzystaj z oferty noclegów w Ustroniu Morskim. Spacerowe promenady są idealną przestrzenią do delektowania się widokami plaży i morza, oraz odpoczynku w niedużych kafejkach i cukierniach. W wielu miejscowościach powstały długie dróżki rowerowe, jakie umożliwiają turystom aktywny relaks.

Baza noclegowa nad Bałtykiem zmienia się i pięknieje, lecz w dalszym ciągu przeważają kwatery i pensjonaty. Przybywa ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, przyklejonych do plaży i z obowiązkowym SPA, chociaż w dalszym ciągu jest ich stanowczo za mało. Ustronie Morskie proponuje noclegi na każdą kieszeń.

Dla turystów nadciągających nad morze najistotniejsze są plaże. Długie, praktycznie łączące się w jeden nieskończony ciąg, z drobnym, miękkim, złotawożółtym piaskiem i szerokie należą do najbardziej atrakcyjnych w Europie. Ich wielkość ulega co roku zmianom, ale ich forma, schludność i urządzenie z roku na rok się poprawia. Amatorzy ciszy i spokoju znajdą również lokalizację dla siebie. Istnieją nad morzem małe miejscowości, w jakich wypoczniemy od wrzasku wielkich miast i naładujemy akumulatory na cały następny rok intensywnej pracy.

Author

admin