Szkolenia są niezwykle istotną kwestią w działalności każdej firmy. Za ich pomocą pracownicy stale podnoszą swoją wiedzę, a przedsiębiorstwo może doskonale się rozwijać. Często pada pytanie, czy szkolenia jest w ogóle potrzebne. Odpowiedź jest z pewnością twierdząca. Pracownicy zapoznają się z nowymi metodami wykonywania swoich obowiązków, dzięki czemu zwiększą swoje umiejętności.

kliknij tutaj
Dodatkowo nauczą się prawidłowego kontaktu z klientem, co na pewno sprawi, że prościej zdobędą nowych zlecających. Prócz tego szkolenia pomagają w integracji załogi, z kolei dobra atmosfera jest niezwykle pomocna w przynoszącej efekty pracy. Na rynku odnajdziemy szkolenia otwarte oraz zamknięte. W jakiej sferze się różnią? Po pierwsze szkolenia otwarte są dostępne dla osób z wielu firm i branży. Z pomocą tej różnorodności, firmy mogą wymieniać się doświadczeniem.

Mocnymi zaletami tego typu szkoleń jest dokładnie wspomniana wymiana doświadczeń, jak również nabycie umiejętności kontaktów międzyludzkich. Takie spotkania rozwijają kreatywność, a atmosfera sprzyja uczeniu się. Oprócz tego poznajemy działanie różnych firm, nawiązujemy też ciekawe kontakty biznesowe. Poza tym szkolenia otwarte sprawiają, że zakres tematów jest szeroki i różnorodna. Jeżeli z kolei chodzi o koszty, szkolenie otwarte – kliknij tutaj – opłaca się bardziej, kiedy wysyłamy 1 pracownika.

Chociaż takie spotkania posiadają wiele zalet, istnieją także wady. Kiedy przedsiębiorstwo chce poznać konkretne zagadnienia, szkolenia otwarte mają okazać się za szerokie. Należy pamiętać, że każdy uczestnik ma inny poziom wiedzy. Tego rodzaju szkolenia często odbywają się z dala od siedziby firmy, jest to więc związane z nadprogramowymi kosztami. Szkolenia zamknięte są natomiast dostępne dla konkretnej grupy pracowników. Dotyczą one zazwyczaj jednego zagadnienia, jest ono rozkładane na czynniki i dokładnie przedstawione.

Szkolenie biznesowe

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając ten rodzaj szkoleń możemy zatrudnienia konkretnego trenera, natomiast materiały są dostosowywane do wymagań firmy. Nie ma kłopotów z dopasowaniem terminów, a w przypadku, kiedy szkolenie organizowane jest dla dużej liczby osób, koszty stają się niższe.Wadą szkoleń zamkniętych jest z pewnością brak możliwości wymienienia się doświadczeniami. Jeżeli natomiast spotkanie ma miejsce w siedzibie firmy, pracownicy (DiSC – badanie kompetencji pracowników) mogą mieć problem z prawidłowym skupieniem się.

Każdy rodzaj szkolenia ma swoje dobre i złe strony, jednak na pewno wysyłanie pracowników na tego typu wydarzenia jest niezwykle istotne, rozwijają oni bowiem nie tylko siebie, lecz także – a może nawet przede wszystkim – firmę.


Author

admin