Do niedawna proces zatrudniania prezentował się w taki sposób, że poszukujący pracy jedzie do firmy, w której chce znaleźć pracę. W wydziale kadr pozostawiał CV łącznie z listem motywacyjnym. Jeżeli przez jakiś czas nie otrzymywał żadnego odzewu z zakładu pracy, sam podejmuje próbę skomunikowania się z ewentualnym pracodawcą.

Dzisiaj podobne praktyki odeszły w niepamięć. Proces rekrutacji realizowany w Polsce wykorzystuje wzorce zachodnioeuropejskie i to na wielu płaszczyznach. Bez najmniejszej wątpliwości najważniejszym źródłem poszukiwania pracy jest sieć. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom zaczęły powstawać na rynku bardzo profesjonalne portale lub strony www zajmujące się kwestiami pracy. Za ich pośrednictwem wysyłamy najczęściej swą aplikację do firmy szukającej pracowników. Potem pozostaje nam oczekiwać na telefon i zaproszenie na rozmowę.
doradztwo personalne

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal istnieją w nas pewnego rodzaju zastrzeżenia, co do podejmowania pracy za pośrednictwem agencji. Ale i ta forma jest coraz chętniej wykorzystywana. Na naszym rynku także w niewielkich miejscowościach istnieją skuteczne agencje pracy Garwolin może być tego znakomitym przykładem jak w małej miejscowości może istnieć prężna agencja pracy eena.pl – zobacz tutaj.
serwis

Autor: Koichi Oda
Źródło: http://www.flickr.com
Ich zasada działania wygląda tak, że uzyskują one zlecenia od zewnętrznych kontrahentów. Głównie firm, które nie mają własnych działów kadr a przez to nie mają możliwości zrealizować wielkie projekty rekrutacyjne. Nie trzeba więc mieć wątpliwości, że zlecenie agencji zewnętrznej całej rekrutacji, jest dla nich najlepszym rozwiązaniem.
Doradztwo personalne takiej agencji wykona całościową niezbędną pracę dla zakładu pracy, dla jakiego wykonuje zlecenie.

Agencji nie mamy powodu się obawiać. W każdym momencie można zbadać jej uczciwość, kliknij w źródło. Każde pośrednictwo pracujące legalnie w naszym kraju musi posiadać wpis do rejestru prowadzonego przez marszałka województwa.

Author

admin