Osobom postronnym wydaje się, że produkowanie papierosów w praktyce jest prostym zajęciem, nie wymagającym większego zainteresowania. Innego zdania są osoby pracujące przy produkcji papierosów oraz sami palacze, którzy interesują się nie tylko wypalaniem papierosów, ale również znajomością zasad ich produkcji.

Niektórzy z nich potrafią również w warunkach domowych skręcać papierosy z wykorzystaniem różnych gilz(sprawdz gilzy dark horse). Same gilzy papierosowe są oczywiście rodzajem opakowań dla papierosów, które wypełnione są mieszanką tytoniową.

Jeżeli masz ochotę poznać dodatkowe materiały na przedstawiany tu temat, to sprawdź to ważne źródło (www.moveforlife.pl/) – ono również jest bardzo cenne.

Rzecz jasna to właśnie dzięki opakowaniom możemy dokładnie poznać producenta papierosów, a także ich skład, jak również natknąć się na przypomnienie, że … palenie szkodzi.

Dziecko

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwi palacze od razu po usłyszeniu nazwy konkretnych papierosów wiedzą, przez jaką firmę zostały one wyprodukowane oraz potrafią ustalić, jaką kwotę pieniędzy będą musieli przeznaczyć na ich kupno. Charakterystycznymi papierosami są przykładowo papierosy dark horse z nadrukiem przedstawiającym konia, umieszczonego na opakowaniu. Takie papierosy produkuje się na terenie Europy i posiadają bardzo dobre opinie. Na ich popularność może również mieć wpływ fakt, że w ostatnich latach nazwa dark horse kojarzy się także z popularną piosenką, co sprawia, że w momencie spotkań towarzyskich może dochodzić do różnych zabawnych sytuacji – czasami osoby, które palą papierosy jednocześnie śpiewają bądź parodiują tą słyszaną w radiu piosenkę.
wygląd

Autor: yomo 13
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży oferowane są również bibułki do papierosów, które mogą zastępować gilzy lub stanowić odrębne akcesoria dla palaczy. Już same bibułki do papierosów kojarzą się wielu ludziom z ich narkotycznym i uzależniającym wpływem. Przy ich pomocy robione są papierosy oraz środki narkotyczne bez dodatku tytoniu. O ile samo palenie papierosów pozostaje legalne dla osób pełnoletnich, o tyle na publiczne palenie tzw. jointów zawsze reaguje policja.

Z drugiej strony należy przyznać, że bibułki do papierosów mogą wyglądać bardziej atrakcyjnie niż same gilzy i to z tego powodu niektóre osoby uzupełniają bibułki mieszankami tytoniowymi. Oczywiście przez niektóre osoby nazwa bibułki do papierosów używana jest zamiennie z nazwą gilzy.

Author

admin