Aktualny tryb życia dużej ilości osób zdecydowanie odstaje od doskonałości. Wiecznie gdzieś biegniemy. Po drodze bywamy narażeni na wiele stresujących sytuacji. Nie wiemy, jak dobrze relaksować się. Już nawet nie pamiętamy, kiedy spędziliśmy ostatni raz wakacje z ukochanymi.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia
Nawet w weekendy załatwiamy mnóstwo trosk i nie jesteśmy w stanie naładować się pozytywną energią na jeszcze jeden pracowity tydzień.

Ale naszym najpoważniejszym błędem jest karygodna kultura jedzenia. Podczas tygodnia wrzucamy do własnego żołądka same śmieci. Bardzo często podczas przerw obiadowych w pracy odwiedzamy bary szybkiej obsługi, gdzie jemy niezdrowe dania.

To wszystko popijamy hektolitrami kawy, która wypłukuje z naszego organizmu tak bardzo cenny magnez, odpowiedzialny za prawidłową pracę naszego mózgu. I chociaż cały dzień opychamy się różnymi przekąskami, jesteśmy tak naprawdę niedożywieni. W naszym organizmie brakuje mnóstwa niezbędnych elementów odżywczych.

Przez to, tak łatwo łapiemy różne choroby. Cały czas chodzimy niewyspani i rozdrażnieni. Nasz organizm daje nam dobitne oznaki alarmowe, które my ciągle ignorujemy.Takie szalone życie może okazać się przyczyną wielu wyjątkowo poważnych chorób. Dlatego powinniśmy pomyśleć o swoim zdrowiu i już teraz odmienić swój sposób odżywiania się. W pierwszej kolejności, spróbujmy przyrządzać posiłki samodzielnie. Niech to będzie dla nas doskonałą zabawą, a nie jedynie kolejnym obowiązkiem, który pragniemy jak najszybciej odhaczyć. W internecie znajdziemy mnóstwo oryginalnych pomysłów.

Łosoś z szafranem, czy też makaron (sprawdź także makaron azjatycki) z sosem carbonara to dania, którymi rzucimy na kolana naszych najbliższych. Nie zapominajmy o zupach, które są niezwykle istotnym elementem naszej codziennej diety. Spróbujmy czegoś egzotycznego, jak na przykład zupa meksykańska, czy krem z brokułów.

I pamiętajmy, że jedzeniem należy się delektować. Dlatego postarajmy się przynajmniej jeden posiłek w ciągu dnia zjeść w gronie swoich najbliższych. Postarajmy się, aby ten czas był naprawdę niezwykły i cieszmy się wspólnym ucztowaniem.


Author

A.Z.