Styczeń jest miesiącem kiedy tradycyjnie – od ponad dwóch dziesięcioleci – otwieramy nasze portmonetki. Idąc na styczniowy weekendowy spacerek, na pewno w którąś niedzielę styczniową spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, gromadzących datki do puchy w zamian za charakterystyczne czerwone serduszko.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach owej imprezy możemy przeczytać różne, czasami całkowicie skrajne sądy na ten temat. Traktując je jednak jako wyraz wahania statystycznego, można stwierdzić że jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Następną, być może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc miejscowym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. To stosunkowo prosta procedura, wystarczy bowiem z publicznego spisu stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wybrać pasujący nam podmiot. Jedynym problemem który można mieć to problem z doborem. Trzeba na to poświęcić nieco czasu. W moim przypadku zwykle jest to darowizna na Związek Harcerstwa Polskiego, ale spokojnie możemy wyselekcjonować każdą inną organizację, choćby najmniejszą.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat częstokroć usłyszeć można argumenty, iż przekazanie 1% podatku na opp to jednostkowo malutka suma, zatem szkoda zachodu. W istocie, zwykle kwota widniejąca w odpowiednim okienku to ledwo parę groszy. Jednak jeśli zdamy sobie sprawę jak znaczna liczba osób płaci podatki okazuje się, iż może zebrać się całkiem duża kwota. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że sto procent podatników wykona tenże gest, jednak zawsze jest to wsparcie dla ludzi którzy czynią coś z dobroci serca dla innych.

Zrzeszenia te w zamian za możność korzystania z wpływów z podatków powinny spełniać bardzo rygorystyczne wymogi, m.im. winny one ogłaszać protokoły finansowe ze swojej działalności na swojej stronie internetowej. Naturalnie nie ma przeszkód by wybraną organizację wspierać i przez pozostałą część roku, nie tylko finansowo.

Czy prezentowany materiał Cię zaciekawił? W takim przypadku zobacz inny polecany serwis platforma hr, który również ma ciekawe materiały.

Jednakowo ważne może być wsparcie praktyczne, dla przykładu przez wolontariat, zatem wykorzystanie własnych uzdolnień dla dobra innych. Być może dzięki temu również i my się czegoś nauczymy od osób którym warto pomagać, a osoby którymi będziemy się zajmować będą nam bardzo wdzięczne.


Author

admin