Nie tylko w Rzeczypospolitej Polskiej, ale i na całym globie, co chwilę popularność uzyskuje określona dieta. Często to tak zwana dieta cud. Działa przez jakiś czas. Określona osoba chudnie, czyje się znakomicie, lecz po niedługim czasie zjawia się efekt jojo. Wszystko wraca do poprzedniej formy, a osoba, która odchudzała się, raz jeszcze traci nadzieję. Raz jeszcze wszystko spełzło na niczym.

sklep ze zdrową żywnością sklep.RawFoods.pl

Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko dlatego, że zamiast wcześniej poczytać i wybrać dietę, która rzeczywiście może być pomocna, rzucamy się na każdą, jaka w danym okresie czasu jest popularna, uważa się ją za najlepszą i do tej pory niespotykaną.

To przyciągający oko post, ale poza tym zobacz również inny pokrewny i równie nietuzinkowy wpis – my zalecamy to opracowanie (https://www.permanent24.pl/pl/c/Mast/119).

A istnieje kilka, które od dawien dawna są zachwalane i przez ludzi, którzy się im poddali i lekarzy. Wśród nich znajduje się surowa dieta – witarianizm – strona www warta odwiedzenia. Dieta RAW w Polsce (bo i taką ma nazwę) jest znana od dawna, wciąż jednak musi przekonywać do siebie sporo ludzi. Dlaczego? Część ludzi uważa, że z natury jesteśmy mięsożerni, a spożywane jedynie warzywa oraz owoce nie są w stanie zapewnić odpowiedniej liczby kalorii. To pierwszy mit, który trzeba obalić. Rzecz oczywista, surowa dieta to różne owoce (winogrona, banany, gruszki itd.), warzywa (papryka, sałata, cebula itd.), rośliny strączkowe (fasola i soczewica), ziarna (różne zboża, pszenica), orzeszki i nasiona (np. migdały, ziarna słonecznika, ziarna lnu), lecz również jaja, produkty z mleka, ryby i mięso.

Najistotniejsze, by nie były pasteryzowane, gotowane lub pieczone. Sądzi się, iż obróbka termiczna jest zła i niszczy najważniejsze wartości odżywcze. Drugi mit – dieta nie daje właściwej liczby kalorii. Błąd. Dieta ma wszystko to, co jest niezbędne do zdrowego funkcjonowania. Odstawia na bok gotowanie, powraca do pierwotnego żywienia.

Dieta RAW w Polsce jest możliwa do odnalezienia na wielu stronach internetowych. Starczy poświęcić moment, by dowiedzieć się na jej temat wystarczająco dużo, aby samemu spróbować ją zastosować. Wiele osób podaje jadłospisy, poleca dane produkty, a nawet sklepiki czy gospodarstwa, w których można zaopatrzyć się w najlepszą żywność. Są także fora, na których można znaleźć osoby, które od dawna korzystają z dobrodziejstw wspomnianej diety i mogą pomóc każdemu początkującemu.


Author

admin