Oczekujesz bez narzekań, lecz aparat telefoniczny – jak na złość – cały czas milczy. A gdy nawet zdarzy mu się wydać z siebie nieco dźwięków, to propozycje, jakie dostajesz, trudno określić wspaniałymi.
Odnalezienie roboty w IT nie jest łatwe.

transakcja
Twitter

Autor: studio PRowokacja
Źródło: studio PRowokacja
Stąd czas wziąć sprawy w swoje dłonie oraz znaleźć ofertę, za którą stoją nie jedynie dobre pieniążki, lecz też możliwości rozwoju. Zacznij od podstaw. Serwisy z Ogłoszeniami o pracę? Pomyślisz, że to frazes. A jednak wielu chlebodawców swe najnowsze oferty w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Sprawdź, w którym serwisie pojawia się najsporzej anonsów o pracę w Twej specjalności. Zaglądaj do serwisów regionalnych bądź takich, jakie dopiero raczkują. Nowiutkie serwisy ogromnie często oferują pracodawcom korzystniejsze stawki za opublikowanie ofert, toteż pojawiają się w nich o wiele ciekawsze anonse praca IT. Wskazane jest wysyłać aplikacje do przedsiębiorstw specjalizujących się w naborze pracobiorców dla własnych klientów. Każdy kandydat będzie dla nich na wagę złota, a rekrutacja prowadzona jest z reguły w trybie ciągłym (zatem brak anonsu na witrynie wcale nie oznacza, że firma nie będzie zaciekawiona Twymi zdolnościami). Co osiągasz na współpracy z jednostką rekrutacyjną? Pewność pracy jak też praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju.
firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda na wolnego strzelca. Jeżeli specjalizujesz się w niezwykle wąskiej dziedzinie, dobrze jest zaglądać od czasu do czasu na specjalistyczne fora dyskusyjne. Często kooperację z pracodawcą warto zacząć od mniejszych zamówień. W tym wypadku świetnie sprawdzają się coraz to liczniejsze serwisy dla freelancerów. To fakt, stawki nie przynależą do wysokich, jednak to idealny sposób na stworzenie mocnego portfolio.

Inne, także bardzo interesujące szczegółowe omówienie (https://zjednoczonybs.pl/dla-biznesu/konta/podstawowe/) przedstawionego tematu odnajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Często niedocenianym przez profesjonalistów IT źródłem propozycji pracy będą media społecznościowe.

O ile konto w owych serwisach już posiadasz, nie zdziw się, gdy uzyskasz zaproszenie do kontaktu od nie znanego ci rekrutera. Profesjonalni head-hunterzy niezwykle często wypatrują aspirantów w takich serwisach. Opublikuj także swoje ogłoszenie: praca programista na w/w serwisach.

Author

admin