Każdy, kto jest osobą dorosłą oraz posiada jakikolwiek typ dochodu, jest zmuszony składać każdego roku deklarację typu PIT. Czym jednakże wspomniany PIT w rzeczywistości jest? Co oznacza ów skrót? Jakie powstały alternatywy deklaracji rodzaju PIT, które – w zależności od tego, czym się w konkretnym roku zajmujemy – jesteśmy zmuszeni wypełniać? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietoniku!

biuro księgowe

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
wykształcenie

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
prawo

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
„Podatek dochodowy pochodzący od person fizycznych”, z języka angielskiego – „Personal Income Tax”, jest to rozwinięcie i troszeczkę dłuższe wyjaśnienie dobrze znanego naszym osobom skrótu: „PIT”. Jeżeli chcielibyśmy zaś określić je w 4 słowach, brzmiałoby to po prostu: Podatek od przychodów osobistych, albowiem konkretnie tym jest PIT – bywa podatkiem, który obejmuje nasze osobiste dochody. Jak wiadomo nie bywa to jedyne objaśnienie dla tego konkretnego skrótu – My mocniej kojarzymy owe słowo z druczkami, które dostarcza nam Ministerstwo Finansów, a które jesteśmy zmuszeni wypełniać co roku, od momentu, gdy mamy jakiś dochód (najbardziej często zaczynamy uzupełniać druk od chwili uzyskania pierwszej pracy, lub w chwili, gdy otrzymujemy rentę socjalną – a więc taką, gdzie nie jesteśmy zmuszeni wcześniej pracować, by ją otrzymać). Rozliczenie roczne pit może się składać z wielu rodzajów druczków, które każdy musi dopasować do tego, czym w bieżącym roku się zajmował.

Istnieją PIT-y o numerach: 36, 36L, 37, 38, 39, dwadzieścia osiem, czy też 16A, a także o oznakowaniach: PIT/D, PIT/B, PIT-2K, czy też PIT/O oraz PIT-OP oraz tak w dalszym ciągu.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego teraz poszukujesz. Z pewnością bardzo pomoże Ci w Twoim projekcie, który aktualnie szykujesz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Każdziutki z wymienionych oraz nie nadmienionych PIT-ów musi się odnieść do czegoś innego typu, także dobrze poczytaj, nim jakiś wypełnisz!


Author

admin