Już od paru lat wszyscy podatnicy mogą korzystać ze specjalnych oprogramowań, które bez najmniejszych kłopotów zezwolą na bezpieczne rozliczenie się z fiskusem.
Program do rozliczenia PIT 2016 zapisuje dane wyłącznie na komputerze użytkownika, dlatego mamy pewność, że nasze dane nie dotrą w niepowołane ręce.

wynajem

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
wydruk

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z aplikacją online nie musimy znać się na podatkach. Zapełniamy własnego PIT-a za 2016 rok prędko i bezpiecznie, również (sprawdź to) w edycji mobilnej na osobistym telefonie komórkowym, albo tablecie. Programy te zezwalają również (link tu…) na elektroniczną wysyłkę dokumentów, wniosków i podań do wszystkich urzędów podatkowych w kraju.
program do rozliczenia pit 2016

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele aplikacji, jakie w dogodny sposób pozwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet. Dzięki oprogramowaniom krok po kroku płacący podatki należycie zrealizuje deklarację, a później od razu pośle go i odbierze potwierdzenie. Programy są tak sporządzone, że same obliczają podatek należny, sumę do zwrotu, bądź podatek do uiszczenia. Jedyne co musi zrobić obywatel to w prawidłowy sposób wypełnić pojedyncze części. Aplikacje pozwalają na odliczenie wszystkich ulg, czy darowizn. Co istotne, za pomocą programów w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć również osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą. Danymi autoryzującymi sygnować można zarówno zeznanie roczne, jak i poprawkę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną jest możliwość również złożyć korektę zeznań sprzed paru lat.

Realne jest również złożenie korekty e-PITów drogą standardową, czy też poprawianie druków podatkowych składanych w formie standardowej przez złożenie poprawki w formie e-deklaracji.

Author

admin