Prawidłowe jedzenie jest bardzo ważne dla naszego organizmu. To właśnie pokarm dostarcza nam niezbędne do życia elementy, a także siłę. Należy zatem przykładać ogromną wagę do planowania codziennych posiłków.

Rozgrzewająca zupa na jesień

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Prawidłowa dieta musi być właściwie zbilansowana, tak aby nie zapomnieć żadnych potrzebnych składników.

Naszym najczęstszym błędem jest nieodpowiednia kultura odżywiania, a raczej jej nieobecność. Do jedzenia podchodzimy beztrosko. Jadamy o nieregularnych porach. Opychamy się między posiłkami tuczącymi zakąskami. Nasze obiady to zazwyczaj jakieś szybkie danie na mieście. A na śniadanie zazwyczaj pijemy czarną kawę. Ten tryb odżywiania to nie jedynie deficyt witamin i mikroelementów. To również niewłaściwa praca przewodu pokarmowego, kłopoty z wypróżnianiem się, mała odporność i złe samopoczucie. Jeżeli codziennie wstajemy niewyspani i wymęczeni, to sygnał, że coś tutaj nie pasuje i należy zainterweniować.

Warto wstać piętnaście minut wcześniej i przygotować sobie wartościowe śniadanie, do którego, rzecz jasna, możemy pozwolić sobie na filiżankę porannej kawki. Postarajmy się tak sobie ustawiać dzień, aby znaleźć czas na przyrządzanie domowych obiadów. Kupujmy tylko świeże i nieprzetworzone produkty. I przeprośmy się z zupkami. Są to wyjątkowo pożywne i dobre dla naszego ciała potrawy, które na dodatek łatwo przyrządzić. Niechaj na naszych stołach zagości zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa rybna. Pamiętajmy o mięsie, które posiada wiele potrzebnych nam elementów, ale nie jedzmy go każdego dnia. Wymieniajmy potrawy mięsne z rybą lub soczewicą.

Wieczorem najlepiej serwować lekkostrawne sałatki. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym więcej witamin, dlatego szalejmy z jarzynami i owocami ile tylko dusza zapragnie. Właściwa dieta nie wyklucza smakołyków, które uwielbiamy.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to przejdź dalej. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa analiza (http://www.eus.com.pl/). Mamy nadzieję, że w taki sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje niepewności.

Zezwólmy sobie od czasu do czasu na małe szaleństwo i zróbmy lasagne albo porcję lodów. Łakocie zawsze jesteśmy w stanie spalić, uprawiając sport. Jeżeli zbilansowaną dietę połączymy z ruchem na świeżym powietrzu i odpowiednio długim snem, będziemy się cieszyć dobrą formą i urodą przez wiele lat.


Author

A.Z.