Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na podatnika obowiązek regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracobiorców. Co istotne, powinien regulować te składki w wyznaczonym czasie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego konsekwencje i uregulować odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z zaliczką, która nie została zapłacona w czasie określonym przepisami. Gdy płatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, uiszczana po terminie należność musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Faktura

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com
Odsetki za zwłokę należy zapłacić razem z nieterminowo opłacanymi składkami ZUS za dany okres, za który nastąpiła zwłoka. Nie można najpierw zapłacić po terminie samych składek, a kolejno dokonać wpłaty na poczet tylko odsetek (). Odsetki będą naliczane zawsze, gdy składki są regulowane po terminie.

Kalkulator procentów fiskalnych za zwłokę od zaległości, pomaga ustalić ich wielkość. Na gruncie polskiego prawa, ustawą regulującą system podatku od wartości dodanej, jest ustawa o podatku od towarów i usług.

Zaciekawił Cię nasz frapujący wpis? Chcesz poznać jego istotne źródło (https://prawodlarodzin.pl/alimenty-adwokat-lublin/)? Więc chcemy zaoferować Ci przejrzenie nowej witryny.

Faktura wewnątrzwspólnotowa, to faktura dokumentująca wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów to sprzedaż produktów z Polski do innego państwa Wspólnoty UE na rzecz kupującego, który posiada aktualny numer VAT UE.

Sprzedaż wyrobów musi nastąpić zgodnie z zapisami zawartymi w ustawie o VAT. Świadectwo homologacji, jest to potwierdzenie urzędowe. Ten dokument urzędowy stanowi integralną część samochodu. Na podstawie certyfikatu homologacji, można odczytać dane dotyczące pojazdu – rok produkcji, miejsce produkcji, zastosowanie auta – osobowy, ciężarowy itp.

Homologacja ma również wpływ na wielkość opłaty OC, AC. Dla posiadacza pojazdu mechanicznego z homologacją może to być o wiele mniejsza składka za roczne ubezpieczenie (). Normy prawne nakreślają także warunki dla przestrzeni ładunkowej, tzw. części samochodu, która znajduje się za rzędami siedzeń. Auta z kratką odchodzą do lamusa, ponieważ samochodem firmowym może być każdy pojazd, bez względu na rozmiar bagażnika, ładowność, lub też stałe odseparowanie części osobowej od bagażowej.

Przeważnie o certyfikat homologacji, ubiegają się firmy dlatego, że bez tego dokumentu nie mogą odliczać podatku za paliwo. W przypadku gdy pojazd mechaniczny ma homologację UE – N1 możliwe jest skorzystanie z całego odliczenia zarówno od rat leasingowych, jak i innych kosztów.


Author

admin