Promieniowanie laserowe stosowane bywa do kuracji wielu chorób narządu wzroku. Zabiegi laserowe są bezbolesne i obarczone stosunkowo niewielkim niebezpieczeństwem powikłań, nie wymagają hospitalizacji, jak też długiej rekonwalescencji. W zależności od rodzaju zabiegu i części oka, jaka ma zostać mu poddana, używa się lasery o przeróżnej rozciągłości fal. Retinopatia diabetyczna jest chorobą która, może przyczynić się w sposób zdradliwy do pełnej i nieodwracalnej utraty wzroku. Wczesna laseroterapia siatkówki może skutecznie oszczędzić chorego przed stratą wzroku.

wzrok

Autor: JZO
Źródło: JZO
Zmiany zwyrodnieniowe, również przeloty siatkówki ukazują się razem z biegiem lat, a ich częstotliwość narasta w wypadku towarzyszącej krótkowzroczności, lub po uszkodzeniach oka. Jeśli są nie leczone, ciecz z ciała szklistego jest w stanie przedostać się przepływając przez nie pod siatkówkę, co powoduje jej podniesienie jej i odwarstwienie. Laseroterapia siatkówki (porównaj informacje na Lexum) w nieskomplikowany i skuteczny sposób może uniemożliwić rozwarstwienia siatkówki.

Gdyby nielaseroterapia, nie byłoby możliwości zapobiec straty wzroku, wywołanej przemianami w siatkówce oka. Przeważnie są to zmiany na tle cukrzycy. Pierwotnie schorzenie wywołuje defekt drobnych naczyń siatkówki, czego skutkiem jest powstanie obwodów niedokrwienia. Wynikiem tego są proliferacje naczyń, którym towarzyszą nawracające krwawienia i odwarstwienie siatkówki.

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się zmian wskazujących na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki, co w przyszłości grozi pojawieniem się nowych nieprawidłowych naczyń i krwotoków do ciała szklistego, jest wskazówką do laseroterapii siatkówki. W przypadku niewielkich zmian robi się fotokoagulację ogniskową, której zamysłem jest bezpośrednie zniszczenie uszkodzonych kawałków układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych, aplikowana jest fotokoagulacja rozsiana.

Laseroterapia siatkówki potrzebuje stosownego wglądu w dno oka, do czego niezbędne jest rozszerzenie źrenic.

Aby odnaleźć ciekawe zagadnienia w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej (http://www.cichondentalcentre.com/) – na pewno nie będziesz żałować.

Z tego powodu nie wolno przyjeżdżać na wizytę własnym samochodem, należy posiadać umożliwiony przewóz w obie strony.


Author

admin