Turystyczna propozycja na wakacyjne wyjazdy i krótkie urlopy jest w Polsce dość szeroka. Wypocząć można podczas górskich wycieczek, popływać żaglówkami na mazurskich jeziorach, albo wybrać jeden z wielu nadmorskich kurortów. Wielu ludzi na pewno wybierze także zwiedzenie jednego z większych miast, takich jak przykładowo Warszawa, Kraków albo Poznań, również w nich na turystów czeka sporo rozrywek.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza nasza stolica kusi różnorodnością pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Na turystów czeka szereg zabytków, jakich oglądnięcie powinno być celem każdej wycieczki (zabacz co poleca coraltrawel) w tym mieście. Obowiązkowym ich punktem warto żeby było śródmieście, gdzie do najbardziej chyba cenionych miejsc należy kolumna Zygmunta. Warto także obejrzeć piękne parki i ogrody, bardzo stylowo zaprojektowane i utrzymane, w tym znane każdemu ogrody Łazienkowski i Ujazdowski.

Poza tym na odwiedzających w stolicy czekają liczne muzea i zabytki, a oprócz tego sporo sportowych obiektów, lodowisk, parków linowych, aquaparków i pływalni. Niezbędnym punktem wszystkich wycieczek musi być zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, gdzie dla starych i młodych miłośników nauki czeka świetnie przygotowana ekspozycja która pokazuje szereg eksperymentów z chemii, fizyki i innych naukowych dziedzin.

morze

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Jeśli ktoś będzie chciał wypocząć na piasku, przy szumie morskich fal, to bezwzględnie powinien na wczasy wyjechać nad Bałtyk. Wprawdzie w przypadku Morza Bałtyckiego pogoda nad nim może być kapryśna, nawet podczas wakacji, lecz dla wielu jest to świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Piaszczyste, rozległe plaże, pachnące sosnowe lasy które otaczają nadmorskie wydmy tworzą niepowtarzalną mieszankę.

Dlatego też razem z nastaniem wakacji kurorty nad morzem zaczynają być pełne ludzi, a plaże wypełniają się tłumem turystów we wszystkie słoneczne dni. Jedną z najczęściej wybieranych miejscowości na wakacyjny urlop z rodziną jest Ustronie Morskie, niewielka miejscowość położona w środkowej części wybrzeża. Na co dzień mieszka w niej blisko dwa tysiące mieszkańców, ale w czasie wakacji ilość ta powiększa się wielokrotnie. Ustronie Morskie zachęca turystów pełnymi piasku plażami, sporą ilością turystycznych atrakcji i leczniczym, morskim powietrzem.


Author

admin