Pragniesz być w pełni zdrowy, posiadać dużo siły i energii do funkcjonowania? Miej na uwadze więc, że zapewnią to tylko naturalne produkty. Nie zawracaj sobie głowy jakimiś drogimi lekami, omijaj szerokim łukiem słodkości i tłuste jedzenie, bądź skupiony na zdrowym, naturalnym jedzeniu, tak jak robili to już nasi przodkowie.

Chleb orkiszowy

Autor: Jesús Alenda
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznij jeść większą ilość orkiszu, na przykład wykorzystując takie specjały, jak mąka orkiszowa bio. Warto sprawdzić: więcej tutaj. Orkisz to dość stary gatunek zboża, jedna z odmian pszenicy. Już w starożytności znany, bardzo powszechnie wtedy uprawiany. Rzymianie dodawali orkisz gladiatorom, dzięki czemu posiadali większe pokłady siły.

Przejdź do opisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem i czytaj więcej zmiany ogniskowe w trzustce na ów temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Orkisz ma bardzo dużo zalet. Posiada właściwości krwiotwórcze, polepsza funkcjonowanie mięśni, działa jako poprawiacz humoru. Jest idealny na zmęczenie, zapobiega zbyt niskiej wydolności organizmu.

Powinien stosować go przy okazji różnych dolegliwości, przy alergiach czy podczas dusznicy bolesnej ze strony serca czy układu krążenia. Orkisz znacząco obniża poziom cholesterolu we krwi. Co ciekawe, najlepsze składniki są w ziarnie wewnętrznym. To zupełnie odmiennie niż w przypadku znanych nam gatunków zbóż, gdyż tam składniki znajdują się na łusce. W ziarnie jest substancja o nazwie rodanid, jaka jest naturalnym antybiotykiem. Znajduje się on w ślinie, krwi oraz mleku kobiecym. Zobacz: tutaj przykład.

Kasza jęczmienna

Autor: Kupiec
Źródło: Kupiec
Kolejnym wspaniałym naturalnym środkiem jest zielony jęczmień. Możesz go nabyć pod postacią jęczmień zielony w proszku. Jest on coraz bardziej popularny wśród osób, które chcą się odchudzić. Jęczmień faktycznie jest perfekcyjnym rezerwuarem witamin i składników mineralnych. Ma więcej witaminy C niż sok pomarańczowy, ma też większą ilość beta-karotenu niż marchew. Co jeszcze posiada? Jest bogaty w egzogenne aminokwasy oraz błonnik pokarmowy. To faktycznie wysoka zawartość błonnika sprawia, iż jęczmień ma walory odchudzające. Co więcej, zielony jęczmień działa przeciwzapalnie oraz przeciwnowotworowo. Jest pomocny w leczeniu z mian skórnych i cukrzycy. Odnajduje również zastosowanie jako preparat do odświeżania oddechu czy płukania gardła. Jak widzimy więc tego typu naturalne środki mają naprawdę dużo zastosowań, jakie są w stanie poprawić naszą kondycję, a na pewno spowodują, iż będziemy w dobrej formie. Powinniśmy stosować już dzisiaj te sposoby, ażeby po określonym czasie wyczuć różnice. Jeżeli dbasz o swoje zdrowie, to na pewno docenisz to niezwykłe działanie.

Author

admin