Gdy kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja to miejsce idealne. Nie zabraknie tam na pewno ciepłych wód, piaszczystych plaż i ciekawych widoków. Mimo wszystko przed rezerwacją wycieczki należy przemyśleć kilka kwestii. Jakie miasto wybrać? Chcemy pływać w basenie, czy wolimy słoną wodę w morzu. Można również skorzystać z opinii ludzi, którzy wrócili z wycieczki.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Na temat Turcji można odnaleźć wiele for internetowych. A jeśli miejsce jest już pewne przyjdzie czas na przygotowania.

BezpieczeństwoJeżeli chodzi o wczasy i hotele Turcja (https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/KIRMAN-CLUB-SIDERA/14264/40-5199-24FF.html) uznawana jest za dość bezpieczne miejsce. Jednak, jak wszędzie, turysta może stać się ofiarą napadu. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Pilnowanie rzeczy osobistych i cennych, brak spacerów po bocznych, nieznanych częściach miasta. Ze względu na przekonania religijne, które są tam mocno przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że istnieje tam duża segregacja płciowa. Dlatego samotnie spacerująca kobieta może nie opędzić się od zaczepek. Pieniądze należy wymieniać już na miejscu, z powodu korzystnego kursu walut.

Warto wiedziećGdy rozpoczną się już nasze wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday kraina ta powinna stać przed nami otworem. Przydatną informacją jest to, że ze znajomością podstaw języka angielskiego, nie powinniśmy mieć tam problemów z porozumiewaniem się. Zaskoczeniem może być to, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam wiele rodaków. Po Turcji, ze względu na koszty, najlepiej podróżować koleją. Wartym sprawdzenia jest również to, czy kurorty nie oferują busów dla swoich gości. Ze względu na oddalone hotele, często znajduje się to w ofercie. By dbać o swoje bezpieczeństwo, przed wyjazdem należy się ubezpieczyć. W pierwszej kolejności istotne są koszty leczenia mimo tego, że jedynym najczęściej pojawiającym się kłopotem są problemy żołądkowe. Aby się od tego ustrzec powinno się spożywać wodę tylko z plastikowych butelek.


Author

admin