Już od kilkudziesięciu lat akurat nasz kraj nie jest miejscem, w którym zdecydowaną większość stanowią zamieszkujący wieś. To doskonale, bo nie ma na tym świecie tego kraju, który byłby bogaty, a jednocześnie zamieszkany przede wszystkim przez pracujących na roli. To sprawia, że tak jakby wielu ludzi w naszym kraju tak jakby podświadomie pragnie udać się na wieś, choćby na weekend. A zresztą w ostatnim czasie wsie umiejscowione nieopodal dużych miast rosną praktycznie jak na drożdżach. Naturalnie Polacy nie uprawiają tam owoców i trzody chlewnej, ale prawda jest taka, że tereny typowo rolnicze nie wyludniają się niesamowicie szybko.

wioska

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż jeżeli chcemy wreszcie wypocząć, z pewnością nie możemy myśleć, że podpoznańska wieś to prawdziwa wieś. Bez urazy, lecz prawdziwa wieś to ta, która jest umiejscowiona na prowincji. I takowe wsie mogą zagwarantować świetny odpoczynek. Można śmiało powiedzieć, że agroturystyka to w ostatnich latach coraz popularniejsza nisza. Polscy rolnicy nadal doglądają zwierząt oraz pola, ale także inwestują pieniądze w gospodarstwa turystyczne.

Tak naprawdę gospodarstwa agroturystyczne noclegi (w tym miejscu jest więcej informacji: są dosyć tanie – wszelkie kłopoty z dojazdem, generalnie dojazdówki są słabej jakości, i tak zostaną niejako zniwelowane, gdy nareszcie odetchniemy wiejskim powietrzem.

Nie zwlekaj – jeśli pragniesz przeczytać dalsze newsy na ten niebywale zajmujący temat, to wejdź w link poniżej i przejdź do następnego wpisu.

Zapewne nierzadko akurat wiejskie zapachy nie są fajne, ale bardzo rzadko można czuć smród. Właściciele gospodarstw agroturystycznych dbają o to wszystko. Zresztą i tak nie zdarzy się jakaś tragedia, gdy miastowi z Wrocławia, Gdańska czy stolicy poczują trochę smrodu…

A tak swoją drogą, tak czy siak typowo miejski smog, spaliny, etc., są o wiele cięższe do zniesienia. Często dorośli są pod bardzo dużym wrażeniem, byliby w stanie przez cały dzień wypoczywać na zielonej trawie, lecz już dzieci mocno się nudzą. Wiadoma sprawa: kilka godzin na wsi i zapewne chcą na ten przykład zobaczyć coś nieco bardziej rozrywkowego. Jest dobre wyjście, niejako salomonowe – może wypoczynek agroturystyczny, jednakże połączony z wypoczynkiem nad Morzem Bałtyckim? W sumie wakacje nad morzem (wakacje nad morzem – ale na wsi, to doskonałe połączenie. Perfekcyjne.
Author

k.s.