„Ziołolecznictwo” ma wielowiekową tradycję w Polsce. Dziś, pomimo obecności olbrzymiej ilości lekarstw syntetycznych, ziołolecznictwo jest dalej popularne. Pomimo powszechnego przekonania, iż zioła mają działanie wszechstronne i są środkami zupełnie bezpiecznymi.

Źle używane mogą nam zaszkodzić. Z kolei leki ziołowe używane prawidłowo, są bezcennym elementem terapii niektórych zaburzeń. Fitoterapia, a więc leczenie przy pomocy roślin, stosuje wiedzę o substancjach mieszczących się w ziołach oraz ich działaniu na organizm człowieka. Zioła to bez wątpienia pomocne leki, które odgrywają istotną rolę w medycynie, jednakże przy ich aplikowaniu konieczne jest przestrzeganie określonych reguł. Jedną z najistotniejszych własności ziół jest ich wpływ na normalizację działania organizmu ludzkiego. Niewątpliwą zaletą leków roślinnych jest ich łagodniejsze oddziaływanie, mające związek z mniejszymi niż w przypadku leków syntetycznych działaniami ubocznymi.

ziołolecznictwo

Autor: KateMonkey
Źródło: www.flickr.com

Nawet przy wysokim ciśnieniu chory może czuć się właściwie normalnie. Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem cichego zabójcy, ponieważ na pozór nie daje o sobie znać, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. Obecnie, coraz częściej pacjenci uskarżający się na choroby układu krążenia, np. miażdżycę naczyń krwionośnych, korzystają z wszelkich odmian medycyny niekonwencjonalnej, w tym bioenergoterapii. Czym zajmuje się bioterapia?

Z roślin uzyskiwane są rozmaite części o działaniu zdrowotnym. Mogą to być: ziele, liście, owoce, kwiaty, kora nasiona, korzenie bądź kłącza. Podstawowym sposobem konserwacji ziół jest suszenie, jednak składowanie ziół w takiej postaci wymaga szczególnych warunków, zatem chronienia przed wilgotnością i światłem. Z suszonych ziół, po zalaniu wrzątkiem przygotowuje się napary, a więc herbatki ziołowe. Trwalszymi oraz łatwiejszymi do składowania a jednocześnie bardziej skoncentrowanymi postaciami ziół będą wyciągi alkoholowe, to znaczy syropy (to znaczy zioła w roztworze cukru), soki albo olejki.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany zagadnienie, poznaj serwis badania EUS, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Zioła bywają także osiągalne w formie tabletek, kapsułek lub granulatów.

fizjoterapeuta

Autor: Nick Webb
Źródło: http://www.flickr.com

Bioterapia z opiera się na właściwościach energetycznych uzdrowiciela. Bioterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, usuwa blokady energetyczne a następnie ładuje dobrą energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Po zabiegach ustępują kłopoty związane z niewydolnością krążenia, wyrównuje się ciśnienie krwi, ustępują duszności i arytmia. Ulega poprawie stan psychiczny oraz wydolność fizyczna. Medycyna naturalna od zawsze uważała nas za integralną całość składającą się z umysłu, psychiki i ciała. Z tego względu pacjenci, coraz częściej decydują się na korzystanie z tej formy pomocy.

O czym powinno się pamiętać stosując zioła? Aby bez ryzyka i efektywnie wykorzystywać zalety ziołolecznictwa, musimy przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że nadmiar preparatów ziołowych może nam zaszkodzić. Należy więc używać je tylko w wielkościach zgodnych z zaleceniami lekarza czy producenta, a jako że medycyna naturalna w Warszawie (jak też w pozostałych miastach) jest bardzo popularna, specjalistów z tego zakresu nie brakuje .

Natomiast ziółek nie powinny zażywać panie ciężarne, a poniektórych również kobiety karmiące piersią. Przed aplikacją kuracji ziołowej u naszych pociech zawsze należy poradzić się lekarza.


Author

admin