Kiedy przychodzi mroźna zima, dużo osób zapada na okresową depresję. Mniejsza ilość przyjmowanych promieni słonecznych powoduje, że równowaga hormonalna zaczyna gorzej funkcjonować. A jak zbadali naukowcy już duże lat temu, hormony wykazują znaczny wpływ na nastrój człowieka. Obywatele państw północnych regularnie cierpią na depresję.

plaża

Źródło: Future PR
W rezultacie wielodniowych ciemności, Finowie łatwiej uzależniają się od napojów wyskokowych i popełniają samobójstwa. Rozwiązaniem ciężkiej sytuacji mogą stać się pigułki i częste terapie u terapeuty. Dużo dobrego umieją zrobić wielogodzinne sesje z mocnymi lampami antydepresyjnymi. Lecz idealnym ratunkiem jest eskapada w upalne kraje – zwłaszcza rekomenduje się wyspy Kanaryjskie. Wycieczki na ten słoneczny archipelag zapewnią wiele humoru i dostarczą człowiekowi antydepresyjne promienie światła w solidnych dawkach.

Teneryfa to duża i posiadająca największą populację wyspa archipelagu Kanarów. Wyspa jest znana z tego, że można na niej spotkać parę rodzajów stref klimatycznych. Na Teneryfie, obok wylegiwania się na piasku i pływania w cudownym oceanie, można podziwiać wysoki wulkan Teide i poznać bliżej zabytkowe miasto La Laguna. Aby namierzyć opłacalne oferty wypraw na Teneryfę – Szukaj więcej: wakacje (zobacz: kuba z niemiec) z niemieckiego biura podróży.

Fuerteventura jest odrobinę mniejsza i ma mniej obywateli. Słynie ze wspaniałej flory. Jest idealnym miejscem, jeśli chcesz ciepła. Do Google wklep słowa „fuerteventura wakacje” lub kliknij w link: .

Gran Canaria charakteryzuje się tym, że ma formę okręgu. W centralnym punkcie wyspy jest stary wulkan. Wyspa posiada 800 000 mieszkańców, którzy zaludniają parę ośrodków miejskich. Oferty wycieczek na tę okrągłą wyspę znajdziesz, gdy do Google wkleisz słowa „gran canaria last minute”.

Jeśli nie lubisz skwaru i chcesz jedynie umiarkowanych temperatur, perfekcyjnym celem na urlop jest wyspa Lanzarote. Wyspa odznacza się tym, że panuje tam wieczna wiosna. Do wyszukiwarki wstaw frazę „Lanzarote wakacje”.

Author

admin